שוחרר החשוד ברצח רוכב האופניים

לאחר שבית המשפט המחוזי האריך את מעצר החשוד ברצח אביתר קייטץ ז"ל בעפולה, ערער החשוד לבית המשפט העליון שם נקבע שאכן ישנם קשיים בתיק ונקבע דיון נוסף בבית המשפט המחוזי. בדיון שנערך היום הוחלט לשחרר את החשוד ממעצרו

הצעיר שנחשד ברצח רוכב האופניים אביתר קייטץ ז"ל בעפולה לפני מספר חודשים שוחרר ממעצרו - כך קבע בית המשפט המחוזי בדיון נוסף שנערך היום בעקבות הערעור של עורך דינו של החשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון הראשון של בית המשפט המחוזי הוחלט להאריך את מעצרו של החשוד עד תום ההליכים. אלא שעורך דינו ערער לבית המשפט העליון, ושם נקבע כי יש קשיים בתיק וכי הטענות של ההגנה כבדות משקל.

לכן, החליט בית המשפט העליון להחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי. בדיון הנוסף שנערך היום, החליט כאמור בית המשפט, לשנות את החלטתו המקורית ולהורות על שחרורו של הצעיר.

"אנו מברכים על החלטת בית המשפט העליון והחלטתו של בית המשפט המחוזי מהיום", אמר סנגורו של החשוד, עו"ד זוהר ארבל. "מן הרגע הראשון טענו שמדובר בנער חף מפשע שנפל קורבן לתרגיל חקירה פסול, שאסור שיבוצע במדינת ישראל".

"לבי לבי עם בני משפחתו של אביתר ז"ל, הן על אובדנם העצום והן או שמא בעיקר משום שמשטרת ישראל שכנעה אותם שנער חף מפשע הוא הרוצח, בו בזמן שהרוצח האמיתי עדיין חופשי", הוסיף ארבל. "אנו משוכנעים שתיק זה יקרוס בבית המשפט והציבור כולו יבין עד כמה חמורה הייתה התנהלות המשטרה".

מפרקליטות מחוז צפון נמסר בתגובה: "בית המשפט המחוזי בנצרת קבע שיש ראיות לכאורה נגד הקטין והורה על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים. על החלטה זו הגיש הסניגור ערר לבית המשפט העליון. השופט דנציגר, שדן בערר, קבע כי טענות העורר אינן מקעקעות את התשתית הראייתית הלכאורית שנאספה לחובתו. ואולם לאור גילו של הנאשם ובשל היעדר מקום במעונות הנעולים, יש לבחון את שחרורו לחלופת מעצר. התיק הוחזר לבית המשפט המחוזי, שפעל לפי הנחיית בית המשפט העליון ושיחרר את הנאשם לחלופת מעצר. בשלב זה, אנו לומדים את ההחלטה".