זוכה מתקיפת שוטרים: "תפרו תיק"

תושב בת ים הגיש תלונה למח"ש בגין אלימות משטרתית, לאחר שלטענתו פעלו נגדו השוטרים בכוח במהלך מהומה שפרצה בבית אימו במסגרת חקירה. כ-10 חודשים לאחר מכן גילה כי הוא הואשם באלימות כלפי שוטרים. בית המשפט זיכה את הנאשם: "מעצרו לא היה חוקי"

(ארכיון) (חטיבת דוברות המשטרה)

בית המשפט זיכה את תושב בת ים שהואשם באלימות כלפי שוטרים, לאחר שהתברר שנעצר לשווא תוך מה שלדבריו נראה כניסיון "לתפור לו תיק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאשם נעצר בזמן מהומה שהתפתחה, לאחר שהשוטרים ערכו חיפוש בביתו. השוטרים הגיעו לבית בעקבות חשד שהנאשם החזיק ברכוש גנוב. לאחר מכן, יצרו עמו קשר על מנת שיספק הסברים בנוגע לחשדות נגדו. האיש הסביר אז כי כבר סיפק פרטים למשטרה בנושא, וכי הוא מוכן להציגם שוב בפני חוקר בתחנת המשטרה. אלא שאז, החליטו השוטרים לעצור אותו, והחלה המהומה המדוברת.

מיד לאחר שנעצר ונחקר, הגיש האיש תלונה במח"ש נגד השוטרים, וטען כי הם תקפו אותו. אלא שעשרה חודשים לאחר הגשת התלונה, הוא הופתע לגלות כי הוא נחשד באלימות כלפי שוטרים. בשלב זה יש לציין כי בעבר נחקר הנאשם מספר פעמים בעניינים הנוגעים להחזקת רכוש גנוב וכן בגין איומים נגד שוטרים, אך מעולם לא נטען כי תקף אותם. כמו כן, הנאשם הגיש את התלונה נגד השוטרים בסמוך למועד מעצרו, בעוד שהאישומים נגדו הובאו כעשרה חודשים לאחר מכן.

הנאשם ציין כי במהלך המעצר ראה כי השוטרים עושים שימוש בכוח נגד אמו שהיתה במקום, וכי השוטרים מנעו ממנו בכוח מלהיכנס לבית. במהלך השבוע האחרון הכריע השופט דניאל בארי מבית משפט השלום בת"א בסוגיה אחרי שלא הובאו ראיות או תיעוד מצלמות אבטחה מהאירוע.

עו"ד אייל אבולעפיה

"מעצרו של הנאשם היה לא חוקי", כתב השופט. "גרסת הנאשם לגבי מה שהתרחש בינו לבין השוטרים עדיפה בעיני. לאחר בחינת הראיות לא שוכנעתי כי הוכח בפני במידת הוודאות הדרושה במשפט הפלילי כי הנאשם תקף את השוטרים. אני מוצא פגם בחקירת האשם והחלטתי לזכותו".

עו"ד אייל אבולפיה המייצג את הנאשם, הבהיר כי בעקבות החלטת בית המשפט, תוגש תבעיה אזרחית נגד המשטרה. "החלטת השופט תצורף לתלונה שהוגשה למח"ש", אמר. "כמו כן אנחנו בימים הקרובים נתבע בהליך אזרחי את המשטרה שתפרה תיק למרשי".