האם שרה נתניהו קיבלה מתנות ממיליונרים בחו"ל?

פרסום ראשון: רק אמש אמר ראש הממשלה ש"אין עשן, אין אש, יש רק אוויר חם", אך הערב פורסם במהדורה המרכזית כי המשטרה בדקה אם רעייתו שרה קיבלה מתנות מתורמים שהגיעו למלון של בני הזוג בחו"ל

בנימין ושרה נתניהו, ארכיון (ניו מדיה הליכוד)

המשטרה בדקה בעבר מידע לפיו מיליונרים נהגו להעניק מתנות יקרות ערך לרעיית ראש הממשלה: כך נחשף הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. מדובר בשולי הבדיקה סביב ראש הממשלה בנימין נתניהו, והפרטים החדשים עוסקים בחומרים שמעידים לכאורה על "שיטה" לפיה, כאשר שרה נתניהו הצטרפה לנסיעותיו של ראש הממשלה, מיליונרים היו עולים אליה לרגל, קדים לה קידה ומרעיפים עליה מתנות יקרות ערך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיפור הגיע כבר לפני כשנתיים לאוזנו של היועץ המשפטי לשעבר יהודה וינשטיין, שביקש מניצב מני יצחקי לבדוק את העניין. השמועות התחזקו ולא נמצאו ראיות, ודבר הבדיקה לא פורסם בעבר.

אתמול נחקר בשנית ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של נתניהו ומי שהיה אחראי על גיוס הכספים. הוא סיפק הרבה מידע אבל לא "יתדות" כלשון החוקרים: הם התרשמו שמדובר באדם ישר והגון שיאמר את כל האמת ולא יסבך את עצמו. הרו מודרך בתבונה על ידי עו"ד רועי בלכר.

לא מצא ראיות לטענה. יצחקי (פלאש 90)

נתניהו על הפרשה: "שיטפון של המצאות ושקרים"

על רקע ההתפתחויות האחרונות בדבר הבדיקה בעניינו, נתניהו הגיב אתמול במליאת הכנסת לפרשה במהלך "שעת השאלות" ואמר: "יש שיטפון של הבלים, שטויות והמצאות ושקרים. אין אש, אין עשן, יש אוויר חם".

את הדברים בנוגע לחקירה נגדו אמר ראש הממשלה בתשובה לשאלה של חברת הכנסת יעל כהן-פארן מהמחנה הציוני, ששאלה האם בנו, יאיר נתניהו, קיבל לכאורה דרכון עם זהות מזויפת לפתיחת חשבון בנק בפנמה, אליו הוזרמו אלפי דולרים. "האם אכן הונפק דרכון לבנך, יאיר נתניהו?", שאלה ח"כ פארן.

נתניה השיב: "לא דרכון, לא פנמה, לא חשבון, לא כלום. בבל"ת מוחלט. יש שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. למרות שעוסקים בזה הרבה שנים, לא מצאו כלום מסיבה פשוטה - כי אין כלום, לא היה כלום. עצרו את החייטים. גם כאן לא יהיה כלום כי אין כלום, אין שום דבר".

"מכיוון שבכל זאת יש מי שמעוניין בכל מיני דברים כאלה, אני רוצה לתת לכם טיפ - אני יוצא בתחילת ספטמבר להולנד, ואחר כך אני ממשיך לעצרת הכללית של האו"ם", המשיך נתניהו. "מכיוון ששמתי לב שהגיבובים האלה מגיעים בדרך כלל בסמיכות מסוימת לנסיעות שלי במסע מדיני, הנה אני נותן לכם את הזמן להמציא דברים חדשים".