מסתמן: התיק נגד אנשי מוסלי קורס

מכה למשטרה ולפרקליטות: ביהמ"ש החליט לשחרר בתנאים מגבילים 8 נאשמים מארגון הפשע של מוסלי בעקבות סתירה בגרסאות שני עדי מדינה בנוגע לפיענוח רצח בר כהן. הפרקליטות: "רק לגבי אישום אחד בלבד חל כרסום בראיות"

ארכיון (Roni Schutzer, Flash90)

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן היום (שלישי) בעניינם של 8 נאשמים מארגון הפשיעה של משפחת מוסלי, בנוגע לפיענוח הרצח של העבריין בר כהן. במהלך הדיון נרשמה סתירה בין עדות עד המדינה לבין עדותו של עד המדינה בפרשה 1131 סביב נסיבות הירצחו של כהן. קריסת התיק נחשפה לראשונה בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאשמים מואשמים בשורת עבירות הנוגעות לפרשות רצח שפוענחו לאחרונה. במסגרת פיענוח רצח בר כהן, גייסה המשטרה שני עדי מדינה. התיק החל לקרוס, לאחר שכל אחד מעדי המדינה האשים עבריין אחר ברציחתו של כהן.

לטענת הפרקליטות ישנו כרסום בראיות באישום אחד בלבד, אך משום שככל הנראה אחד מעדי המדינה דובר שקר, גם יתר עדויותיו לגבי שאר האישומים מזדהמות ואמינותן נפגעת. בעקבות עדותו הבעייתית של עד המדינה, החליט ביהמ"ש לשחרר את הנאשמים ממעצר אך באיזוק אלקטרוני. שחרורם של הנאשמים לא יתבצע מיד, אלא רק לאחר בדיקה של היחידה לפיקוח אלקטרוני.

השמונה - אביאל וואהל (37), ליאור גרינברג (42), עמרם כהן (59), ניר דבח (33), אלון מימון (32), שי אשולי (37), רועי אשולי (31) ויעקב יום טוב (32), נאשמים במעורבות במקרי הרצח של כהן ז"ל בבת ים ב-2012 ושל אוהד פרנקו ודניאל סמארה ז"ל בראשון לציון באותה שנה - שנחשדו בחברות בארגונו של מוטי חסין.

המלחמה העקובה מדם בין ארגון הפשיעה של חסין לזה של מוסלי החלה בעקבות רצח אבי דוד ז"ל, מקורב לאחרון, שהתרחש בספטמבר 2011. החשד שהתעורר בקרב אנשיו של מוסלי היה כי חסין אחראי לרצח. "בעקבות כך, קשרו הנאשמים ומוסלי קשר לגרום למותם של מוטי חסין ושל אנשים נוספים שנחשבו על ידי הנאשמים כנמנים עם חבורתו של חסין, כנקמה על מותו של דוד ז"ל", נכתב בכתב האישום.

על פי אחד האישומים, קשרו וואהל וגרינברג קשר יחד עם שי מוסלי לרצוח את בר כהן בן ה-20, "שזוהה על ידי הנאשמים כמי שנמנה עם חבורת מוטי חסין". עוד צוין בכתב האישום כי "בלילה שבין 29.1.12 ל-30.1.12 בגינה בבת ים, על דעתו של וואהל, ירו גרינברג, האדם הנוסף ו/או אחר בתיאום עמם, מספר רב של קליעים במנוח וגרמו למותו". ימים אחדים לאחר ביצוע הרצח, כך נכתב, שילמו וואהל ומוסלי לגרינברג סכום של כ-50 אלף דולר.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.