אחרי 3 שנים: הרב ברלנד נחת ונעצר

הרב הנמלט החשוד במעשי הטרדה מינית אליעזר ברלנד נעצר על ידי המשטרה עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. הוא נחקר בשטח נמל התעופה ובהמשך יוחלט האם, בשל מצבו הבריאותי, הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו

נחיתת הרב ברלנד, הבוקר

הרב החשוד באונס אליעזר ברלנד נחת הבוקר (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון מיוהנסבורג, ונעצר על ידי המשטרה. הוא הובא לחקירה במתקן בנמל התעופה, ובהמשך היום יוחלט האם להביאו לדיון בבית המשפט על הארכת מעצרו. מאמצי החקירה וההסגרה הסתייעו גם בידי האינטרפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברלנד נמצא עדיין במתקן בתוך נמל התעופה בן גוריון, שם הוא נעצר ושם גם החלה חקירתו. עדיין לא ברור אם בשל מצב בריאותו הוא יובא להארכת מעצר, וייתכן שההליך הזה יתקיים בשל המגבלות הרפואיות במתקן של שירות בתי הסוהר.

אם לא יחול עיכוב ומצב בריאותו יאפשר זאת – חוקרי היחב"ל יבקשו כבר היום מבית המשפט להאריך את מעצרו. ברלנד נמלט מהארץ לפני כמה שנים, שהה פרק זמן נכבד במרוקו ואחר כך נמלט גם משם והגיע בסופו של דבר להולנד. במהלך הניסיונות להסגירו משם, כששוחרר ממעצר, נמלט שוב לדרום אפריקה – שם נעצר.

הרב ברלנד, ארכיון (פלאש 90)

במגעים מול משרד המשפטים בישראל החליטו השלטונות בדרום אפריקה להסגירו לישראל. ברלנד חשוד במעשה מגונה באישה שבאה לקבל ממנו ייעוץ והכוונה. אחריה התלוננו נגדו נשים נוספות על הטרדות מיניות ומעשים מגונים.