3 נערים נעצרו בחשד ל"תג מחיר"

המשטרה עצרה שלושה בני 15-16 בחשד שהיו מעורבים בהצתת כלי רכב ובריסוס כתובות "תג מחיר" במגרש חנייה סמוך לכפר יפיע שבצפון הארץ. בפרקליטות מתכוונים להגיש כתב אישום נגד השלושה כבר בשבוע הבא. ארגון חוננו המייצג את החשודים: "צל כבד על מוטל על החקירה"

כתובת "תג מחיר" שרוססה (מוסא בסול סונארה)

הותר לפרסום: המשטרה ושירות הביטחון הכללי עצרו שני נערים בני 15 ונער נוסף בן 16 בחשד שהיו מעורבים בפשעי שנאה בפאתי הכפר יפיע הסמוך לנצרת בחודש שעבר.

לעדכונים ונוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ביוני האחרון התקבל דיווח במשטרה על הצתתם של שני כלי רכב במגרש חנייה בסמוך לכפר, וכן על כתובות נאצה שרוססו על מספר כלי רכב ועל אחד מקירות המבנים באזור, בהן "נקמה" ו"תג מחיר". כחודש לאחר המקרה עצרו בלשי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר מחוז ש"י שני נערים בחשד לביצוע העבירות על רקע לאומני, ונער נוסף בחשד למעורבות באירוע.

אחד הרכבים שהוצתו (מוסא בסול סונארה)

בחקירה משותפת למפלג לפשיעה לאומנית בימ''ר מחוז ש''י ושב''כ הודו החשודים במיוחס להם ואמרו כי המניע למעשיהם הוא פיגוע הטרור במתחם שרונה בתל אביב. במהלך החקירה נחשפו גם קשרים שיצרו השלושה עם פעילי ימין קיצוני נוספים באזור יהודה ושומרון.

הכתובת "נקמה" רוססה על המשאית (מוסא בסול סונארה)

בית משפט השלום בנצרת האריך הבוקר את מעצרם של שניים מהעצורים בפרשה עד ליום ראשון. מוקדם יותר השבוע הוארך מעצרו של החשוד הנוסף עד מחר. בפרקליטות מחוז הצפון מתכוונים להגיש בתחילת השבוע הבא, הצהרת תובע וכתבי אישום נגד שלושת החשודים במעשים.

בשב"כ ציינו כי מעצר החשודים מהווה נדבך נוסף ברצף פעולות שנועדו לסכל פעילותן של חוליות טרור יהודי שביצעו פיגועים בשנתיים האחרונות. בארגון ציינו כי מכלול צעדי האכיפה שבוצעו בחודשים האחרונים הביאו לירידה משמעותית בהיקף ובחומרת אירועי האלימות והטרור המבוצעים כנגד פלסטינים וערבים אזרחי ישראל.

"צל כבד על ההודאה"

עו"ד ליאור בר זוהר המייצג את הקטינים מטעם ארגון "חוננו", מתח ביקורת על התנהלות החקירה ואף טען כי עד אתמול נמנע מהם מפגש עם עורך דין. "החקירה הדורסנית והאינטנסיבית בשילוב מניעת מפגש עם עורך דין, והעובדה שמדובר בקטינים נורמטיביים שמעולם לא היו עצורים, מטילה צל כבד על ההודאה אותה מייחסת המשטרה לחשודים", אמר. "אנו מצפים מבית המשפט לבחון את קבילות ההודאה ומשקלה, וכן האם היא מבוססת על ראיות של ממש או רק על מניפולציות ואיומים מצד חוקרי השב"כ והמשטרה".

בארגון חוננו מסרו בתגובה למעצר הקטינים: "שלילת זכויות בסיסיות של ייצוג משפטי מקטינים הפכה לנורמה גם במקרים של עבירות רכוש כפי שמדובר באירוע זה. לצערנו לא ראינו שמאות אירועי זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בידי ערבים בחודשים האחרונים נחקרים בכזו נחישות".