חשד: תמונות של מפורסמות נגנבו

אלפי תמונות וסרטונים בעלי תוכן מיני של דוגמניות ומפורסמות ישראליות נגנבו מחשבונות "ענן המידע" באינטרנט. היום יובא למעצר תושב דרום הארץ שנעצר בחשד לפריצה לחשבונות

"מאות חשבונות נפרצו" (אילוסטרציה) (רויטרס)

תושב דרום הארץ חשוד שפרץ לכ-200 "ענני מידע" המאחסנים חומרי מדיה והעביר מאות תמונות וסרטונים ממכשירים סלולריים של נשים, ביניהן גם דוגמניות ומפורסמות. הבוקר (שישי) יובא החשוד להארכת מעצר. מהחקירה עולה כי החשוד לא הפיץ את החומרים שאסף אלא החזיק אותם לצרכיו הפרטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה החלה דווקא בעקבות חשד אחר, להעברת כספים במרמה מחברות בחוץ לארץ. בעקבות החקירה, אותרו במחשבו האישי של החשוד מאות תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני, חלקן גם של דוגמניות ונשים מפורסמות אחרות.

מהחקירה עולה כי החשוד חדר שלא כדין לכ-200 חשבונות אחסון מדיה ב"ענן המידע", והעתיק לחשבונו האישי אלפי תמונות וסרטונים. בשלב הזה של החקירה עולה כי החשוד לא הפיץ את החומרים השונים ברשתות החברתיות אלא שמר אותם לשימושו הפרטי.

היום יובא החשוד, תושב עומר בשנות ה-40 לחייו, להארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה. המשטרה מרכזת מאמצים בימים אלו באיתור הקורבנות. "המשטרה ורשויות האכיפה רואות בחומרה את השימוש ברשת האינטרנט בניגוד לחוק, באופן שיש בו כדי פגיעה עמוקה בפרטיות ובצנעת הפרט ותמשכנה לפעול בנחישות למניעה, חשיפה וחקירה של אירועים מעין אלה ולמיצוי דין עם העבריינים, תוך מיצוי הכלים והסמכויות העומדים לרשותן", נמסר.

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.