סוכלה הברחת יותר מ-17 אלף ביצים

אנשי יחידת פיצו"ח של משרד החקלאות סיכלו הברחה של יותר מ-17 אלף ביצים מהרשות הפלסטינית לישראל. לדברי היחידה, מתחילת השנה סוכלה הברחת של כמעט 900 אלף ביצים ששווקו ללא הפיקוח הנחוץ וסיכנו את בריאות הציבור

שוב זה קורה: מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר (פיצו"ח) סיכלו אמש (ראשון) שני ניסיונות הברחה של יותר מ-17 אלף ביצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך האירוע הראשון נעצר רכב במעבר חוצה שומרון. ברכב התגלו 12 אלף ביצים שהוברחו מהרשות הפלסטינית, אשר נושאות בחותמות מזויפות ועטופות במגוון אריזות עם חותמות של שמות של מכוני מיון ביצים שונים. מהחקירה התגלה כי החשוד, בשנות ה-20 לחייו, התכוון לשווק את הביצים ביעדי מכירה במרכז הארץ. הביצים הועברו להשמדה על פי צו רופא וכנגד החשוד נפתח הליך משפטי.

באירוע אחר, במחסום דרכים של משטרת ישראל שהוצב בכביש 1, ליד מחלף שורש, נעצר רכב מסחרי לבדיקה שגרתית. במהלך הבדיקה נחשפו 5,100 ביצים עם חותמות מזויפות שהוטמנו ברכב. הרכב נמלט וצוות יחידת הפיצוח בשיתוף משטרת ישראל דלקו אחרי הרכב הנמלט, אשר נכנס אל בית העלמין גבעת שאול שבירושלים. הנהג נמלט מן הרכב. האירוע נחקר והביצים הועברו להשמדה על פי צו רופא.

ניסו להבריח כ-900 אלף מתחילת השנה
נושא הברחת הביצים הינו בעייתי במיוחד, שכן מדובר במוצר מן החי שרגיש מבחינה בריאותית. משכך, משרד החקלאות אוסר על שיווק ביצים שאין הקפדה על תהליך הייצור שלהן, שמירתן בטמפרטורה המתאימה וכן על תנאי הובלה העומדים בדרישות השירותים הווטרינריים.

מנהל יחידת הפיצו"ח רואי קליגר אמר לאחר תפיסת הברחת הביצים כי "בזכות שיתוף הפעולה עם המשטרה, מג״ב והצבא, המאיישים את המחסומים, הצלחנו לסכל ניסיונות נוספים לפגיעה בבריאות הציבור ומנענו את הפצתן של עשרות אלפי ביצים האסורות לשיווק ולמאכל אדם, שנועדו למכירה במקומות שונים בארץ. מתחילת שנת 2016 משרד החקלאות סיכל הברחת יותר מ-896 אלף ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית לישראל והמהוות סכנה לבריאות הציבור, ואנו ממשיכים לפעול לסיכול ניסיונות הברחה ומכירה של ביצים לא מפוקחות".