בן אליעזר אושפז אחרי שחש ברע

הח"כ והשר לשעבר, שנגדו מתנהל משפט באשמת קבלת שוחד מאנשי עסקים, אושפז במחלקה הנוירולוגית בבית החולים אסף הרופא - לאחר שבמהלך דיאליזה חש ברע. השבוע היה אמור לדון בית המשפט בסוגיית מצבו הרפואי

בן אליעזר, ארכיון (FLASH 90)

השר והח"כ לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר חש היום (ראשון) ברע במהלך טיפול רפואי: האירוע התרחש כאשר איש הציבור שמואשם בקבלת שוחד היה במהלך טיפול דיאליזה בשל מחלת הכליות ממנה הוא סובל. כעת מאושפז בן אליעזר במחלקה הנוירולוגית בבית החולים אסף הרופא ונבדק חשד כי לקה באירוע מוחי. השבוע אמור בית המשפט המחוזי בתל אביב לדון במצבו הבריאותי של בן אליעזר בשל היעדרותו הקבועה מהדיונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אליעזר, שסובל ממחלת כליות ובעבר אושפז במצב קשה, טען בתקופה האחרונה כי מצבו הרפואי מונע ממנו להתייצב. בחודש אפריל האחרון החליט היועץ המשפטי לממשלה לדחות את בקשתו של בן אליעזר לעיכוב ההליכים הפליליים נגדו: הודעה על כך נמסרה לבאי כוחו וכן לבית המשפט.

"לאחר שבחן את מכלול נסיבות העניין, לרבות חומרת המעשים המיוחסים למר בן אליעזר, נסיבות ביצועם והאינטרס הציבורי בקיום ההליך, לא מצא היועץ המשפטי לממשלה כי יש במצבו הרפואי, שהיועץ המשפטי לממשלה איננו מקל בו ראש, ובנימוקים שפורטו בבקשה מטעמו כדי להצדיק את עיכוב ההליכים הפליליים במקרה זה", נמסר.

השר לשעבר כפר בהאשמות נגדו (Miriam Alster, פלאש 90)

"אירועים שלמים נמחקו מהזיכרון"

לפני כחודשיים כפר בן אליעזר באישומים נגדו - קבלת שוחד והלבנת הון - והציג את קו ההגנה שלו: "אירועים שלמים נמחקו לי מהזיכרון". "זכרונו נפגע ואירועים שלמים נשכחו", אמרו אז עורכי דינו של השר לשעבר לשופט המחוזי. לדבריהם החברות לבין הנאשם במתן השוחד מבוססת על ההערכה הדדית. "הוא פנה אליו כדי לקבל הלוואה על מנת לעבור דירה שתתאים לצרכיו הרפואיים", טען צוות ההגנה של פואד בראשות עורך הדין הד"ר יעקב וינרוט.

צוות הפרקליטים טען בפני בית המשפט כי השר לא קיבל משכנתא מהבנק על מנת לרכוש דירה חדשה ולכן פנה לעזרה מחבריו. בנוסף טוענים עורכי דינו כי תכנן להשיב את הכסף למלווים ולכן אין מדובר בלקיחת שוחד. השר לשעבר הכחיש בבית המשפט גם את ההאשמות לפיהן הוא הלבין הון וטען כי אכן המיר כספים, אך לא הסווה פעולה זו. על פי האישום, החזיק בן אליעזר סכומי מט"ח של למעלה משני מיליון שקלים.

באמצע חודש ינואר האחרון נחשפה בחדשות 2 באופן בלעדי הכספת שהחזיק בן אליעזר בבנק דיסקונט. חוקרי המשטרה שפתחו את הכספת מצאו בתוכה סכום של 570 אלף דולרים במזומן, רובן בשטרות של 100 דולר.