משבר בין היועצת הבכירה לראש הממשלה?

החקירה נגד פרח לרנר, היועצת הבכירה במשרד רה"מ, החלה לפני כשנה ואז שכרה את שירותיו של עו"ד יעקב וינרוט, שמייצג גם את משפחת נתניהו. בשלב מסוים החליטה להחליף עורך דין מחשש לניגוד עניינים, לאחר שאמרה כי נתניהו פעל להדיח אותה. בעלה של לרנר מכחיש את הידיעה: "לא היה ולא נברא, הקשר ביניהם מצוין"

"פעל להדחתי". לרנר ונתניהו

פרח לרנר, היועצת הבכירה במשרד ראש הממשלה שהמשטרה המליצה להעמיד אותה לדין, יוצגה תחילה על ידי אותו עורך דין שמייצג את משפחת נתניהו - אך לחדשות 2 נודע כי החליטה להפסיק את ההתקשרות עמו מחשש לניגוד עניינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המידע, לרנר שוחחה עם עו"ד יעקב וינרוט ואמרה לו שנתניהו פעל להדיח אותה מתפקידה. בשל כך החליטה לשכור את שירותיו של עו"ד רועי בלכר. בעלה של לרנר, אבי, הכחיש את הדברים: "לא היה ולא נברא, הקשר בינה לבין בנימין נתניהו מצוין".

מוקדם יותר היום דווח כי המשטרה סיימה את החקירה בעניינה של פרח לרנר, יועצת בכירה במשרד ראש הממשלה, החשודה בעבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים. החקירה החלה ביולי 2015 לבקשת היועמ"ש, לאור חשד כי לרנר פעלה בניגוד עניינים במסגרת תפקידה.

עם סיום החקירה, גובשו ראיות לכאורה לפעילות בניגוד עניינים והעברת מידע שאינו נגיש לציבור למקורב לה, בהתייחס לגורמים שהיו בהתקשרות עסקית איתו. המשטרה העבירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה.

על פי המיוחס לה, אספה לרנר מידע פנימי שאליו נחשפה מתוקף תפקידה והעבירה אותו לידי בעלה, היועץ האסטרטגי אבי לרנר. זה, על פי החשד, נעזר בו במספר הזדמנויות בפרויקטים שניהל ובקמפיינים שהוביל מול גורמים שונים.

מתיק החקירה שהתגבש עד כה עולה הרושם כי לרנר לא פעלה בהיסח הדעת או בתום לב, אלא מתוך ידיעה ברורה כי יש פסול במעשיה. בנציבות שירות המדינה החליטו כי אין זה ראוי שלרנר תמשיך בתפקידה בלשכת רה"מ במקביל לחקירה המתנהלת נגדה.

פרקליטהּ של לרנר, עו"ד רועי בלכר, מסר בתגובה: "גברת לרנר היא עובדת ציבור מסורה, חרוצה וישרה, שעבודתה זוכה לשבחים רבים, הן של גורמים מכל גוני הקשת הפוליטית, והן של גורמים מקצועיים בכל משרדי הממשלה. החקירה בעניינה בנוגע לניגוד עניינים אפשרי נמשכת כבר 8 חודשים, וזאת כאשר מלכתחילה לא היה מקום לבדיקת העניין במישור הפלילי. אין לנו ספק, שלאחר שהפרקליטות תלמד את תיק החקירה היא תגיע למסקנה שלא נפל רבב בכל התנהלותה של גב׳ לרנר".