פרסום ראשון: פיצוי המיליונים של המשטרה

שתי בנותיה של עביר דנדיס נרצחו לפני כשלוש שנים על-ידי בעלה, עלי אמטיראת. למרות שהתלוננה כי הוא מאיים לבצע את המעשה המחריד – המשטרה לא בדקה את התלונה והבעל ביצע את זממו. כעת תשלם לה המשטרה פיצויים בסך חמישה מיליון שקלים

האב הרוצח והקורבנות.

לפני שלוש שנים רצח עלי אמטיראת את שתי בנותיו, אסינאד (4) ורינאס (2). יום לפני הרצח התלוננה האם, תושבת היישוב אל-פורעה שבנגב, במשטרה - והתריעה שהאב עלול לפגוע בבנות אך דבר לא נעשה. היום (שלישי) נחשף בחדשות 2 כי המשטרה תפצה את המשפחה בחמישה מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות תלונת האם, הוחלט במשטרה שלא לפתוח בחקירת המקרה. שוטר לא הגיע לבית המשפחה ואפילו גורמי הרווחה נמנעו מלהגיע ליישוב. יום לאחר שהגישה את התלונה - מצאה אביר את גופות ילדותיה תלויות בבית המשפחה.

לפני כ-9 חודשים הגישה האם תביעה נגד המשטרה באמצעות עורך הדין עידו אורלנסקי. לאחר משא ומתן קדחתני, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה תשלם המשטרה את הסכום הגבוה.

נתפס לאחר חודש וחצי של מצוד

לאחר שרצח את בנותיו נמלט עלי והסתתר מהמשטרה במשך חודש וחצי עד שנתפס על ידי בלשי המשטרה. "לא אשכח ולא אסלח, כי הגשתי תלונה במשטרה כמה ימים לפני כן", אמרה האם שתיארה את מסכת ההתעללות הנמשכת של האב בבנותיו. "הוא היה מושך אותן בשיער ומטיח אותן ברצפה, הוא בן אדם משוגע".

עו"ד עידו אורלנסקי

זמן קצר לאחר המחדל, הורה מפכ"ל המשטרה דאז רב-ניצב יוחנן דנינו על הקמת ועדת בדיקה שתחקור את התנהלות השוטרים בפרשה - זאת בשל חשד לרשלנות "בדרגה הגבוהה ביותר", שתרמה לתוצאה הטראגית. בהמשך הוחלט להדיח את מפקד תחנת ערד בשל האירוע הקשה.

פרקליטה של האם, עו"ד עדו אורלנסקי, ממשרד אורלנסקי, אייזנברג ומוזסון, אמר כי למרות הפיצוי - "אין דבר שיוכל להשיב לאם את בנותיה". ממשטרת ישראל נמסר: "אנו משתתפים בצער המשפחה על הבנות. הלקחים מהאירוע הופקו וייושמו".