המשטרה: להעמיד לדין יועצת לרה"מ

הסתיימה החקירה בעניינה של פרח לרנר, יועצת בכירה במשרד רה"מ נתניהו. במשטרה אומרים כי נמצאה תשתית ראייתית לפעילות בניגוד עניינים ולהעברת מידע שאינו נגיש לציבור - למקורב לה

פרח לרנר יחד עם נתניהו

המשטרה סיימה את החקירה בעניינה של פרח לרנר, יועצת בכירה במשרד ראש הממשלה, החשודה בעבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים. החקירה החלה ביולי 2015 לבקשת היועמ"ש, לאור חשד כי לרנר פעלה בניגוד עניינים במסגרת תפקידה. במשטרה ממליצים להעמיד את לרנר לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות, נתפסו מסמכים בהיקף נרחב ונחקרה באזהרה היועצת לרנר בגין חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים ומקורבה בחשד לסיוע בביצוע עבירות אלה.

עם סיום החקירה, גובשו ראיות לכאורה לפעילות בניגוד עניינים והעברת מידע שאינו נגיש לציבור למקורב לה, בהתייחס לגורמים שהיו בהתקשרות עסקית איתו. המשטרה העבירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה.

על פי המיוחס לה, אספה לרנר מידע פנימי שאליו נחשפה מתוקף תפקידה והעבירה אותו לידי בעלה, היועץ האסטרטגי אבי לרנר. זה, על פי החשד, נעזר בו במספר הזדמנויות בפרויקטים שניהל ובקמפיינים שהוביל מול גורמים שונים.

ייעצה לנתניהו. ארכיון (קובי גדעון / לע"מ)

בנציבות שירות המדינה התעורר חשד כי לרנר פועלת בניגוד עניינים במסגרת תפקידה. בהמשך הועברו ממצאי החקירה לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה ויינשטיין, שהחליט כי יש בהם חציית קו פלילי והורה לנציבות להעביר את הטיפול בפרשה לידי המשטרה.

מתיק החקירה שהתגבש עד כה עולה הרושם כי לרנר לא פעלה בהיסח הדעת או בתום לב, אלא מתוך ידיעה ברורה כי יש פסול במעשיה. בנציבות שירות המדינה החליטו כי אין זה ראוי שלרנר תמשיך בתפקידה בלשכת רה"מ במקביל לחקירה המתנהלת נגדה.

עו"ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' מסר בתגובה:

"גברת לרנר היא עובדת ציבור מסורה, חרוצה וישרה, שעבודתה זוכה לשבחים רבים, הן של גורמים מכל גוני הקשת הפוליטית, והן של גורמים מקצועיים בכל משרדי הממשלה. החקירה בעניינה בנוגע לניגוד עניינים אפשרי נמשכת כבר 8 חודשים, וזאת כאשר מלכתחילה לא היה מקום לבדיקת העניין במישור הפלילי. אין לנו ספק, שלאחר שהפרקליטות תלמד את תיק החקירה היא תגיע למסקנה שלא נפל רבב בכל התנהלותה של גב׳ לרנר".