בניגוד להסכמות: נותר כפות בביה"ח

אדם שהואשם באיומים ובניסיון תקיפה, נשלח להסתכלות פסיכיאטרית והוחזק בבית החולים אברבנאל בבת ים. נציגיו והמשטרה הגיעו להסכמות לפיו לא ייכבל בזמן מעצרו, אולם לאחר מכן התברר כי המשטרה לא עמדה בסיכומים והוא נכבל למשך שלושה ימים

"המשטרה לא עמדה בהסכם" (אילוסטרציה) (חדשות 2)

אדם שהואשם באיומים, בניסיון תקיפה ובהתנגדות למעצר, נשלח להסתכלות פסיכיאטרית והוחזק במעצר בבית החולים אברבנאל בבת ים. הנאשם הוחזק בבית החולים כשהוא כבול ברגליו ובידיו במשך שלושה ימים, זאת למרות שסניגוריו והמשטרה הסכימו כי יוסרו ממנו אמצעי הכבילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהנאשם נשלח להסתכלות, החליטה המשטרה לכבול אותו מחשש להימלטות. עו"ד אייל שמחוני שמייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית הגיש בשבוע שעבר בקשה להסרת הכבילה לחלוטין וטען כי אין בה צורך. השופטת רצתה לדחות את הדיון כדי לקבל את עמדת בית החולים בטרם תקבל החלטה בנושא, דבר שהוביל את הצדדים להגיע להסכמה כי הנאשם יוחזק בבית החולים ללא כבילה בשעות הפעילות, ובשעות הלילה ייכבל ברגליו בלבד. בהמשך, אישר בית המשפט את ההסדר אליו הגיעו הצדדים.

לאחר שלושה ימים, גילו בני משפחה שביקשו לבקרו כי לאורך כל אותה העת, נכבל הנאשם בידיו וברגליו וזאת בניגוד להסכמה שהייתה עם משטרת ישראל. סניגורו עו"ד שמחוני הגיש בקשה דחופה להסיר את הכבילה באופן מלא לאחר שטען בפני בית המשפט כי המשטרה לא עמדה בסיכום.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב תרצה שחם-קינן הורתה מיד להסיר מהעצור את הכבילה. בהחלטתה ציינה השופטת כי "לא ניתן כל הסבר מהמשטרה מדוע לא יושמה החלטת בית המשפט שניתנה לאחר הסכמה בין הצדדים ולא הובאו בפניי כל טעמים בגינם יש להותיר את הנאשם כבול בידיו וברגליו".

במשטרה ביקשו שלא להגיב בנושא.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il