מחוסר ראיות: חשודים ברצח שוחררו

אחרי מעצר של 45 ימים, נאלצו במשטרה ובפרקליטות לאפשר את שחרורם של שלושה חשודים במעורבות בפרשה פלילית חמורה בדרום בחודשים האחרונים. למרות שבבית המשפט נטען כי ישנה התפתחות דרמטית בפרשה, לא הצליחו במשטרה לאסוף די ראיות

אילוסטרציה (אברימי יאקב, חדשות 24)

מבוכה למשטרה בחקירת פרשה פלילית חמורה בדרום: שלושה חשודים במעורבות בפרשה מהחודשים האחרונים שוחררו היום (שני) לביתם לאחר שבמשטרה לא הצליחו לאסוף די ראיות נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה היו עצורים במשך 45 ימים בחשד למעורבות בפרשה, ביניהם גם בכיר בארגון פשיעה מוכר. המשטרה והפרקליטות נאלצו לשחררם בהסכמה.

במהלך הדיונים, קבע בית המשפט המחוזי בבאר שבע כי יש התפתחות דרמטית בפרשה. ההתפתחות הזאת הייתה אמורה להוביל לפיענוח האירוע ולהגשת כתבי אישום. על כל הפרשה הוטל צו איסור פרסום, אך מדובר באירוע מזעזע שהיווה חציית קו אדום בעולם התחתון.

"בסופו של יום ולאחר 45 ימים במעצר הסתבר שמה שטענתי לאורך כל הארכות המעצר נכון ושלמעשה מרשי אינו קשור לאירוע, חרף הטענות של היחידה החוקרת ובית המשפט בדבר התפתחות משמעותית בחקירה", אמר עורך הדין עידו פורת המייצג את אחד החשודים. "מהרגע הראשון מרשי טען שאין לו כל קשר לאירוע, וחבל שהמשטרה בזבזה כל כך הרבה זמן על קו חקירה שהסתבר שאינו נכון".

"בית המשפט הורה היום על שחרורו של מרשי אחרי חקירה ארוכה ומאומצת של היחידה החוקרת", אמר עורך הדין אורי בן נתן, שמייצג חשוד נוסף. "מהיום הראשון טען מרשי לחפותו המלאה ונראה לי שהיחידה החוקרת צריכה הייתה לבחור בקו חקירה אחר ובכיוון שונה לחלוטין מזה שבחרה. למרשי אין כל חלק באירוע וחבל שהמשטרה הלכה שבי אחר ידיעות מודיעיניות שקריות. אין ספק שמדובר באירוע חמור ביותר שראוי שייחקר אך נראה כי היחידה החוקרת בחרה באפיק לא נכון ומשכך התוצאה הייתה ברורה".

"לאורך התיק ליוותה הפרקליטות את המשטרה ולאחר שנבחן התיק החשודים שוחררו למעצר בית מלא על פי בקשת המשטרה ובתאום עם הפרקליטות", מסר גורם במערכת אכיפת החוק.