החשוד ברצח שוחרר מבי"ח פסיכיאטרי

רק לפני יומיים השתחרר תושב קריית מלאכי בן 41 ממוסד רפואי בשפלה. הבוקר הוא דקר למוות ללא סיבה את שכנו, בזמן שישן בתוך בית כנסת בעיר. השכנים טוענים שהכתובת הייתה על הקיר: "איך שחררו אותו?"

החשוד ברצח הצעיר בבית הכנסת בקריית מלאכי הבוקר (חמישי) השתחרר רק לפני יומיים מבית חולים פסיכיאטרי באזור השפלה בו אושפז, כך עולה מחקירה ראשונית. "איך יכול להיות ששחררו אותו כשידעו שהוא מסוכן", אמרו שכניו של הנרצח בקריית מלאכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטי החקירה עולה כי החשוד (41), המתגורר אף הוא בקריית מלאכי, נזקק במשך 20 השנים האחרונות לטיפולים פסיכיאטריים. משפחתו התריעה בפני המערכת על מסוכנתו, אך אתמול הוא השתחרר ודקר את הצעיר בשנתו בבית הכנסת בעיר.

שכנים המתגוררים באזור סיפרו כי החשוד סבל מהתקפי זעם שבעקבותיהם אושפז, חלקם אף הופנו כלפי משפחתו שלו. "הכתובת היתה על הקיר", טענו היום. זמן קצר לאחר הרצח נמלט החשוד לביתו. שוטרי תחנת קריית מלאי חששו שהוא מתבצר בביתו עם בן ערובה, ולכן פרצו לביתו דרך סורגי החלונות. בזמן שהותו בדירה, החשוד פצע עצמו בסכין ולאחר מכן סירב לשתף פעולה עם החוקרים.

משטרת מרחב לכיש ממשיכה בחקירת האירוע שהתרחש בשעות הבוקר המוקדמות, אז דווח למוקד מד"א על הצעיר שנדקר בבית הכנסת. "כשהגענו, ראינו גבר שוכב מחוסר הכרה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, ללא דופק ונשימה", סיפרו פראמדיקית מגן דוד אדום רוית מרטינז והחובש יוסי סמאדג'ה שטיפלו בצעיר. "הענקנו לו טיפול רפאוי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו במקום".