"קראו לי יהודון מסריח - ודקרו"

סהר טוסיה בן ה-17 יצא לאימון בדרום ת"א לקראת הגיוס - אימון שהסתיים בתקרית אלימה. לדבריו של טוסיה, הותקף על ידי 5 צעירים ערבים שצעקו לעברו "יהודון מלוכלך" ואף שברו בקבוק זכוכית והחלו לדקור ולשרוט אותו. המשטרה: "הרקע לאירוע נבדק"

פציעות הדקירה. סהר טוסיה (סהר טוסיה)

סהר טוסיה בן ה-17 וחצי בסך הכול רצה להתאמן בפארק הסמוך לביתו לקראת גיוסו הקרב לצה"ל. אמש (שלישי), כבכל שבוע, רץ לעבר הפארק בו הוא נוהג להתאמן בדרום תל אביב, אלא שהפעם האימון הפך לסיוט, לטענתו, כשחמישה צעירים ערבים תקפו אותו קראו לו בקריאות גזעניות ודקרו אותו בעזרת בקבוק זכוכית שבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכול החל לפני כשבועיים, כשיצאתי להתאמן בפארק ברחוב פנחס לבון בתל אביב", שיחזר טוסיה בשיחה עם חדשות 2 Online. "חבורה של חמישה ערבים צעירים ראו אותי מתאמן והחלו לצעוק לעברי קריאות של 'יהודי מסריח'". סהר מספר כי לא היה מעוניין להיכנס לעימות, ולכן החליט להפסיק את האימון ולחזור לביתו.

"אתמול בלילה חזרתי לאותו פארק לעשות אימון נוסף, ורק אחרי שסרקתי את הפארק וראיתי שהם לא שם התחלתי באימון", סיפר טוסיה. לדבריו, בעודו מקשיב למוסיקה באזניות ומבצע תרגילי שכיבות סמיכה הבחין באחד מהצעירים מתקרב לכיוונו תוך כדי שהוא מקלל אותו.

"הייתי בטוח שהלך עליי"

"אחד מהם אמר לי 'הנה היהודון המסריח חזר לפה', הוא חנק אותי, ואחרי זה הצטרפו אליו כל החמישה", העיד טוסיה. "לא ידעתי מה לעשות. דחפתי אחד מהם, שמעתי שנשברה לו היד וניסיתי לברוח, אך הם הפילו אותי על הרצפה".

לאחר מכן, לפי עדותו של טוסיה, שניים מתוקפיו מצאו בקבוק זכוכית, שברו אותו והחלו לדקור ולשרוט אותו ברגליו ובבטנו. "מאוד מאוד פחדתי, היה מאוד מאיים, הייתי בטוח בשלב הזה שהלך עליי", סיפר בהתרגשות רבה.

לאחר שנדקר ברגלו, הצליח טוסיה להדוף את תוקפיו, ולברוח מרחק קצר לתוך מנהרה בכביש, להתחבא שם מהתוקפים האלימים ולבסוף לברוח מהמקום. מיד לאחר מכן, פינה את עצמו לבית החולים איכילוב, שם קיבל טיפול רפואי.

מתחנת משטרת מרחב יפתח נמסר בתגובה: "התלונה הוגשה בשעות הבוקר המאוחרות היום ונפתחה חקירת משטרה בעניין. האירוע מדבר על אירוע תקיפה ואנחנו מתייחסים אליו ככזה. כשיהיו עצורים נוכל לדעת מה הרקע לאירוע. המשטרה רואה בחומרה כל אירוע של תקיפה ואלימות, כל הפעולות הנדרשות יבוצעו במסגרת החקירה".