אישום: נהג אגד גרם למותם של 6 נוסעים

כארבעה חודשים לאחר התאונה הקשה בכביש 1, הוגש כתב אישום ובקשה לפסילת רשיונו של הנהג. בכתב האישום נטען כי ביטון "לא הבחין במשאית למרות שדה הראייה הגדול"- וסטה באיחור. כמו כן מיוחסות לו עבירות של נהיגה ברשלנות ובמהירות בלתי סבירה. בתאונה נהרגו 6 בני אדם ונפצעו 9

הנהג חיים ביטון (מרים אלסטר)

חיים ביטון, נהג קו 402 שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בכביש 1 בה נהרגו שישה נוסעים, מואשם בגרימת מותם של הנוסעים. כמו כן הגישה המשטרה בקשה לפסילת רשיונו של ביטון בן ה-38, כארבעה חודשים לאחר ההתנגשות בין האוטובוס למשאית. בבקשה שהגיש עו"ד יובל קדר בשם פרקליטות מחוז ירושלים יוחסו לביטון עבירות של גרם מוות ברשלנות ועבירות נוספות: נהיגה ברשלנות, נהיגה במהירות בלתי סבירה,  אי האטה או עצירה ונהיגה שלא בכביש.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקשה אירעה ב-14 בפברואר 2016 בשעת אחר הצהריים. נהרגו בה שישה נוסעים - לאה מלמוד, יעקב מאיר חשין, ישראל וינברג, חנה פעשא פרנקל, אהרן מרדכי כהן ולוי יצחק אמדאדי ז"ל  - ונפצעו תשעה נוספים, בה אחת במצב קשה שידה נקטעה בעקבות ההתנגשות.

זירת התאונה בחודש שעבר

בכתב האישום נטען כי "למרות שלרשות הנאשם עמד שדה ראייה גדול לא הבחין הנאשם במשאית שעמדה בשולי הכביש והמשיך בנסיעתו הרגילה. הנאשם הבחין באיחור כי האוטובוס מתקרב אל כלי הרכב שלפניו וסטה עם האוטובוס לשוליים מבלי להבחין במשאית שעמדה לפניו. הנאשם גרם ברשלנותו, תוך שימוש ברכב, למותם של המנוחים - נהג לא במהירות סבירה, לא בהתחשב בכל הנסיבות ובתנאי הדרך והתנועה בה".

עוד טענו בפרקליטות כי הנאשם הבחין במשאית "כשהאוטובוס מצוי במרחק של כ- 30 מטר לערך מהמשאית ורק אז הסיט את האוטובוס חזרה לנתיב הימני ואולם פגע במשאית". כמו כן עולה מהחקירה כי האוטובוס המשיך להתקדם כתוצאה ממהירות הנסיעה – והמשאית והמנוף חדרו לתוך האוטובוס. "כתוצאה מכך הדופן הימנית של האוטובוס התעוותה, נדחפה לאחור ובחלקה נהרסה לחלוטין וחלק מהמושבים בצד ימין של האוטובוס נעקרו ממקומם".

ארבעה בכירים בחברת "אגד" נחקרו בחודשים האחרונים באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות: בכירי החברה חשודים שאפשרו לביטון לעלות על ההגה על אף שידעו כי היה מעורב בעבר בתאונות בשל צורת נהיגתו. בין החשודים מנהל מחוז ירושלים בחברה, קצין הבטיחות של המחוז וראש אגף משאבי אנוש של המחוז. בכיר חמישי, קצין הבטיחות הארצי בחברה, זומן להעיד במשטרה. החקירה מתנהלת על ידי בוחני התנועה באגף התנועה של המשטרה. 

ההרוגים בתאונה

ביטון היה מעורב בדצמבר 2014 בתאונה אחרת בזמן שנהג באותו קו, 402, בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. גם בתאונה הזו פגע נהג האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש והמקרה הסתיים במספר פצועים.

בעקבות התאונה החליטו באגד שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים. הוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד, ורק לפני כמה שבועות שב לנהוג בכביש ירושלים-תל אביב. כעת בודקת המשטרה אם ישנה אחריות לבכירים בעקבות החזרתו של הנהג לקו הבינעירוני.