ספיר ניסני תוכל להשתתף בהלווית אמה; סניגורה חושש שתפגע בעצמה

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך בשבוע את מעצר הבית בו שוהה העיתונאית, החשודה בכך ששפכה על אמה שמן רותח - ובכך הביאה למעשה למותה. שוטרים פקדו את ביתה של ניסני 3 פעמים הלילה מחשש שתפגע בעצמה; הוסכם כי היא תוכל להשתתף בהלווית אמה בתיאום של המשטרה והפרקליטות

ספיר ניסני ואמה ז"ל

לאחר שאמה מתה מפצעיה בבית החולים, הוארך מעצרה של העיתונאית החשודה ששפכה עליה שמן רותח: בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (שני) בשבעה ימים את מעצר הבית בו שוהה ספיר ניסני, זאת לאחר הסכמות אליהן הגיעו המשטרה וסניגורה של ניסני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצדדים הסכימו כי התנאים בהם מוחזקת ניסני יישמרו והם מעצר בית, הרחקה מהאחיות ומבית המשפחה, איסור יצירת קשר ואיסור יציאה מהארץ וכי מומחה מטעם ההגנה ינכח בזמן נתיחת גופתה של האם, שנפטרה אתמול מפצעיה בבית החולים, לאחר כחודשיים של אשפוז.

סניגורה של ניסני, עו"ד גיא עין צבי מטעם הסניגוריה הציבורית, ביקש היום לאפשר לה להשתתף בהלוויית אמה, שאושפזה לאחר שניסני שפכה עליה שמן רותח - מה שככל הנראה הוביל למותה. ניסני קיבלה אישור לצאת ולהשתתף בלוויה - זאת בתיאום המשטרה והפרקליטות, אולם סניגורה ציין כי לא בטוח כלל שתגיע בגלל מורכבות הנושא וצו ההרחקה מבני משפחתה. 

עוד הצביע סניגורה על חשש לפיו ניסני עלולה לפגוע בעצמה. "אמש, יכול להיות שכתוצאה מרצון למנוע ממנה לפגוע בעצמה, ביקרו אותה שוטרים ב-22:30, ב-2 בלילה וב-5 בבוקר", אמר עו"ד עין צבי במהלך הדיון בבית המשפט, שנערך בהיעדרה של ניסני. "בהתחשב במצבה הנפשי, איני בטוח שביקור השוטרים מסייע" - ועל כן ביקש מבית המשפט שהמשטרה תבחן סוגיה זו.

ניסני חשודה בגרימת מוות בזדון להורה וגם בסעיף של פציעה או חבלה זדונית שלא כדין. בפרטי העבירה המפורטים בבקשת הארכת המעצר של המשטרה, נכתב כי "החשודה שפכה על פלג גופה העליון של אמה כמות רבה של שמן רותח. כתוצאה מכך נגרמו לאם חבלות ממשיות שבגינן הייתה מאושפזת עד לפטירתה".

ניסני טוענת: "מדובר בתאונה מצערת" 

אמש, כאמור, נודע על מות אמה של ניסני, לאחר שעל פי החשד, היא שפכה עליה שמן רותח במטרה להרוג אותה. ניסני מצדה, המשיכה לטעון בחקירתה כי מדובר בתאונה וכי היא מעדה על שואב אבק רובוטי, וסיר השמן נשפך מידיה.

טוענת שמדובר בתאונה. ניסני (קשת)

לפי גרסתה של ניסני, היא נכנסה לחדרה של אמה עם סיר השמן על מנת לבקש ממנה תבלינים: "בארון בחדר השינה היא נועלת תבלינים מיוחדים". לשאלת החוקרים איפה הכפפות והסיר השיבה: "אני לא זוכרת". מהדיונים עולה חשד כי ניסני זרקה לפח פריטים מהדירה על מנת להעלים ראיות ולשבש את החקירה - טענה שהיא מכחישה.

"לפני שהרדימו אותה , היא אמרה 'את לא אשמה'", טענה ניסני בתחילת עדותה באחד הדיונים בבית המשפט. לעומתה, השוטרים, אמרו כי בשלב זה האם כבר לא הייתה מסוגלת לדבר. בהמשך סתרה את דבריה: "זו אחריות שלי, אני מרגישה אשמה. הסיר נפל כ-3 מטרים מאמא שלי".

בדיון אחר אמרה: "הסיבה שהמשטרה בכלל הגיעה לבית שלי היא כי אני אמרתי שאם יקרה משהו לאמא שלי, אני לא רוצה לחיות". בניגוד לטענה לאורך הדיון לפיה "מעדה" בעת האירוע, אמרה ניסני במהלך הדיון: "זו היתה החלטה אימפולסיבית של רגע - אבל אני בחיים לא הייתי פוגעת באמא שלי".