חשד: "הונו את המדינה במאות מיליונים"‎

גורמים בענף שירותי כוח האדם חשודים כי חברו לחברות פיננסיות כדי להפיק רווחים במרמה ולהונות את הרשויות. המשטרה עצרה 19 חשודים, כשבאחד המקרים מדובר בחברה ציבורית ובעקבות החשדות הופסק המסחר במניותיה

אילוסטרציה (מכס)

חשד להונאת ענק - גם בחברה ציבורית: המשטרה הודיעה הבוקר (שני) כי 19 חשודים נעצרו בפרשת מרמה, עבירות מס והלבנת הון בשווי מוערך של מאות מיליוני שקלים. על פי הודעת המשטרה, הפרשה עוסקת בשירותי כוח אדם - ומערבת גם חברה ציבורית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

19 חשודים נעצרו עד כה על ידי המשטרה ונוספים עוכבו לחקירה: במסגרת הפעילות המשטרתית הבוקר, הכוחות ערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו מסמכים, חומרים רלוונטיים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט. מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה משולבת עם רשות המסים, הביטוח הלאומי ומשרד הכלכלה והתעשייה.

"בשל העובדה כי אחד מנותני שירותי המטבע שעל פי החשד מעורב בפרשה הינו חברה ציבורית, עודכנו כנדרש גורמי הרשות לניירות ערך", הוסיפו. המסחר בחברה זו לא התקיים הבוקר בעקבות פרסום החשדות. 

עוד עולה מהחקירה כי החשודים ניסו להונות את רשויות המס והביטוח הלאומי וגם את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה, שהוא הרגולטור בתחום שירותי כח האדם. על פי החשד עומד היקף העבירה המוערך על למעלה מ-200 מיליון שקלים.

"ברשות לניירות ערך עודכנו" (חטיבת דוברות המשטרה)

החשדות: ניפחו עסקאות והפיצו דיווחים כוזבים

על פי החשד, חברו מספר גורמים שעוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע: אחד מבעלי העסק אף נסחר בבורסה כחברה ציבורית. ברשות המסים טוענים כי החשודים יצרו "מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות, הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים - על מנת להפיק רווחים במרמה".

החקירה מנוהלת בצוות חקירה משותף המורכב מיחידה ארצית של משטרת ישראל, חקירות מכס ומע"מ ת"א ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, יח"א שלוחת מרכז בביטוח הלאומי, יחידת המודיעין של מינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. החקירה מלווה מראשיתה על ידי המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים במע"מ רשות המסים.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק המע"מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים. חלק מהחשודים יובאו לדיון בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרם בהמשך.