מתה אם העיתונאית ספיר ניסני ששפכה עליה שמן רותח

כחודשיים לאחר שאושפזה בבית החולים לאחר שבתה, העיתונאית ספיר ניסני, שפכה עליה שמן רותח, מתה היום אמה של ניסני בבית החולים. סניגורה של ניסני, שהתייחדה עם אמא לאחר היוודע הבשורה: "כל הראיות מצביעות על כך שמדובר בתאונה טרגית"

ניסני ואמה

האם מתה מפצעיה: כחודשיים לאחר שאושפזה בבית החולים, אמה של העיתונאית הצעירה ספיר ניסני, מתה בבית החולים - זאת לאחר שעל פי החשד, בתה שפכה עליה שמן רותח במטרה להרוג אותה. ניסני מצדה, המשיכה לטעון בחקירתה כי מדובר בתאונה וכי היא מעדה על שואב אבק רובוטי, וסיר השמן נשפך מידיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לפי גרסתה של ניסני, היא נכנסה לחדרה של אמה עם סיר השמן על מנת לבקש ממנה תבלינים: "בארון בחדר השינה היא נועלת תבלינים מיוחדים". לשאלת החוקרים איפה הכפפות והסיר השיבה: "אני לא זוכרת". מהדיונים עולה חשד כי ניסני זרקה לפח פריטים מהדירה על מנת להעלים ראיות ולשבש את החקירה - טענה שהיא מכחישה.

"לפני שהרדימו אותה , היא אמרה 'את לא אשמה'", טענה ניסני בתחילת עדותה באחד הדיונים בבית המשפט. לעומתה, השוטרים, אמרו כי בשלב זה האם כבר לא הייתה מסוגלת לדבר. בהמשך סתרה את דבריה: "זו אחריות שלי, אני מרגישה אשמה. הסיר נפל כ-3 מטרים מאמא שלי".

ספיר ניסני (קשת)

בדיון אחר אמרה: "הסיבה שהמשטרה בכלל הגיעה לבית שלי היא כי אני אמרתי שאם יקרה משהו לאמא שלי, אני לא רוצה לחיות". בניגוד לטענה לאורך הדיון לפיה "מעדה" בעת האירוע, אמרה ניסני במהלך הדיון: "זו היתה החלטה אימפולסיבית של רגע - אבל אני בחיים לא הייתי פוגעת באמא שלי".

פרקליטה של ניסני: "מדובר בתאונה טרגית ולא במעשה מכוון"

רפ"ק זיוון פריידין, דובר מרחב שרון במשטרה מסר כי במהלך החקירה עלה חשד כי החשודה ניסתה לגרום למות אמה בכך ששפכה עליה שמן רותח. בתחילת החודש שעבר, הועבר תיק החקירה לפרקליטות לעיון והחלטה - ובמקביל נערכו השלמות חקירה בתיק. לאחר השלמת החקירה בשבוע שעבר, נערך לניסני שימוע על ידי הפרקליטות.

עו״ד גיא עין צבי, המייצג את ספיר ניסני מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר בתגובה לידיעה על מותה של האם: ״המשטרה אפשרה היום לספיר להתייחד עם אמה לפני שנפטרה, והיא עדיין לא מעכלת את הבשורה הקשה. חשוב להדגיש שעל פי כל הריאיות מדובר בתאונה טרגית ולא במעשה מכוון״.

 

בחודש שעבר, סיפרו אחיותיה של ניסני ב"אולפן שישי" כי הן התריעו מפני כוונתה של אחותן לפגוע באמן: "נחרדתי אבל לא הופתעתי, היא הרסה לנו את החיים וזה הגראנד פינאלה. הזהרנו את אמא שהיא תרצח אותה".