חשוד בהסתה: "מ"פ בוגד ושקרן"

תושב השומרון נעצר ונחקר בחשד שהסית ברשת נגד תום נעמן בעקבות עדותו נגד החייל היורה אלאור אזריה. "לא מאחל לאף חייל מ"פ אפסססס כזה אם היה מ"פ שלי הוא על בגידה כזאת לא היה מצליח ללכת על רגליו יותר", כתב החשוד בפוסט בפייסבוק

מפקד הפלוגה תום נעמן (חדשות 2)

אחרי העדות הדרמטית של מפקדו של אלאור אזריה, שירה במחבל המנוטרל בחברון, ברשת הפייסבוק פורסמו מספר פוסטים שיצאו נגד המ"פ, תום נעמן. באחד מהם כתב אחד הגולשים: "לא מעאחל לאף חייל מ"פ אפס כזה". המשטרה פתחה בחקירת המקרים, והיום (ראשון) הודיעה על עיכוב לחקירה של אחד החשודים - גבר בן 34 מהשומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד כינה את נאמן "המ"פ הבוגד של אלאור ששיקר בדיון במשפטו". הוא כתב בהמשך הפוסט: "לא מאחל לאף חייל מ"פ אפס כזה אם היה מ"פ שלי הוא על בגידה כזאת לא היה מצליח ללכת על רגליו יותר. בוגד מסריח יש לנדות בוגדים כאלו". החשוד אף פרסם איום מרומז כלפי המפקד: "בימים הקרובים נפרסם מאיפה הבוגד וטלפון של משפחתו שלו ואולי הם יצליחו להשפיע על הבוגד הזה שבטח בשביל דרגה או תפקיד הבא שלו מכר את נשמתו לשטן".

לחשוד שנעצר מיוחסות עבירות של הסתה לאלימות, הטרדת עד והעלבת עובד ציבור. "החשוד החל לפעול על פי החשד ברשתות המדיה השונות כנגד המ"פ". בחיפוש בביתו נמצאו אמצעי תקשורת והוא נלקח לחקירה ביחידה לפשיעה לאומנית במשטרת מחוז ש"י.

אחד מפרסומי הנאצה נגד נעמן

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את החשוד, אמר: "מעצרו מיותר. מדובר בצעיר שהעביר ביקורת על המ.פ. וטען כי הוא בגד בחייליו. במדינה דמוקרטית מותר להעביר ביקורת בודאי נגד קצין שמעיד כנגד פקודו".

במשפט העיד נעמן כי הוא לא חש שהמחבל באירוע היווה סכנה באותו שלב. עוד שחזר את השיחה בינו לבין אזריה לאחר הירי, בה לטענתו אמר לו אזריה כי ירה בגלל ש"המחבל היה צריך למות".

(פייסבוק)

"כעסתי עליו שהוא עשה את זה, הוא בעצם ביצע ירי בתוך זירה שאני מפקד עליה ללא אישורי וללא ידיעתי", אמר. לקחתי אותו הצידה ואמרתי שימתין כאן ליד העמדה ולא יזוז. עדכנתי את הגדוד ששני המחבלים מתים".

במקביל, התפרסם ברשת החברתית פוסט שכתב שחר חן, חייל ששירת לצידו של נעמן. על הביקורת הרבה שנשמעה כלפי המפקד כתב חן: "אופנת השיימינג שרווחת במחוזותינו חוצה את גבולות המקלדת, חוצה גבולות של מוסר וטעם הטוב. ואני שואל את אותם מתלהמים, הקופצים בלי לחשוב, שפלי רוח: מה נראה לכם?"

"חייל כזה הוא האחרון להיות גיבור"

"מי שיקפוץ ויגיד שבשם הגיבוי המקודש שנותן מפקד לחייליו על המ"פ לשכב על הגדר- בולשיט! שיקפוץ", המשיך חן. "וכל אותם צדקנים שמטיפים לאמירות כמו 'לא ראוי שילכו אחריו לקרב' - לאיזה קרב אתם בדיוק הלכתם?"

"לאלו שמדברים איתי על גיבוי ואחוות לוחמים - גיבוי אפשר להעניק ללוחם ששגה", הבהיר חן. "יש הבדל מהותי ועמוק בין גיבוי לבין טיוח. יש הבדל מהותי בין הזדהות עם מצבו של החייל לבין מדיניות שקר. רבותי, החייל לא גיבור. חייל כזה הוא האחרון להיות גיבור. הירי של החייל באירוע הוא פאשלה ערכית ומקצועית. פאשלה ערכית כי לא יורים לשם הרג או לשם נקמנות. יורים כדי להסיר את האיום. וכל בר דעת מבין שלא היה איום בשלב הירי המדובר".

"היום עם ישראל צריך להיות גאה שיש בו מפקדים כאלה כמו תום נעמן", סיכם חן. "אני היום גאה להכיר אנשים כמותו".