החשוד ברצח אשתו לא יואשם

ילדיה של מירה פלד ז"ל, שגופתה הוצאה מהקבר על מנת לבדוק את נסיבות מותה המסתוריות, היו משוכנעים שמות אמם לא היה טבעי. הם התלוננו למשטרה, ובן זוגה של פלד, איתן חנני, נעצר בחשד לרציחתה. היום, כעבור שנה, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק נגדו, בעילה של חוסר אשמה

איתן חנני בבית המשפט (חדשות 2)

פרקליטות מחוז תל אביב החליטה לסגור את התיק נגד איתן חנני בחשד לרצח מירה פלד ז"ל. ההחלטה התקבלה בעילה של חוסר אשמה, זאת לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול הנסיבות הרלוונטיות בתיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטה זו התקבלה לאחר עיון מעמיק ויסודי בחומרי החקירה הרבים שנאספו על ידי משטרת ישראל ולאחר קבלת תוצאות חוות הדעת הטוקסיקולוגית שנכתבה בתיק זה", נמסר מהפרקליטות.

עוד הבהירו בפרקליטות כי הודעה על סגירת התיק נמסרה לפרקליטו של חנני ולפרקליטם של בני משפחתה של מירה פלד ז"ל.

בתה של פלד: "קשה להאמין שהיה לה סרטן"

גופתה של פלד, תושבת תל אביב, נמצאה בדירתה בחודש נובמבר 2014 והוצאה מן הקבר לפני כשנה בשל חשדות שהתעוררו בנוגע לנסיבות מותה. "כששמעתי שסיבת המוות היא סרטן זה העלה בי חשדות כבדים", אמרה בתה שיר בחודש מאי 2015.

"הוא (איתן חנני) התקשר אליי ואמר לי שמשהו לא טוב קרה לאמא", אמרה שיר פלד. "מיהרתי הביתה וכשמישהו ממגן דוד אדום יצא מהבית ישר הבנתי מה קרה".

"חשדתי מהסיבה הפשוטה שהייתי איתה בקשר יומיומי", הסבירה הבת. "היא טיפלה בבן שלי, היא הייתה אישה בריאה, חיונית, מלאת מרץ והיה לי מאוד קשה להאמין שהיה לה סרטן". שתי בנותיה של מירה התקשו להאמין לגרסת בן הזוג והחליטו לחקור את הנושא בעצמן.

קברה של פלד ז"ל (מיכה שמילוביץ, חדשות 2)

"הייתה אישה מקסימה, היא חסרה"

לטענתן, כבר במהלך השבעה הציג להן חנני מסמכים המעידים על כך שאמם הורישה לו את רכושה. לאחר שאספו מספר הקלטות והוכחות לזיוף מסמכים, החליטו השתיים להתלונן במשטרה. מפקד מרחב ירקון תת ניצב יהודה דהן ביקש את הסכמתן להליך החריג של הוצאת גופת אמן מהקבר לצורך בדיקה. חנני הציג לחוקרי המשטרה מסמך רפואי שמאשר כי זוגתו חלתה בסרטן, אבל הרופאה שהייתה חתומה עליו לכאורה הבהירה לחוקרים: לא כתבתי את המסמך.

"היא הייתה אישה מקסימה, סבתא מדהימה, תמיד היה אור בחדר כשהיא נכנסת", סיפרה אז הבת. "הבן שלי אמנם מאוד צעיר, אבל זה ברור שהיא חסרה לו".

גופתה של פלד נמצאה בדירתם של בני הזוג בתל אביב בחודש נובמבר 2014. חנני היה זה שהתקשר למוקד 100 של המשטרה והודיע על מותה. השוטרים שהגיעו למקום קבעו כי נסיבות המוות טבעיות, בין היתר מאחר ולא היה ידוע על אלימות בתוך המשפחה, על הגופה לא נמצאו סימני אלימות ולבעל לא היה עבר פלילי.