עקץ והונה קשישים - מאחורי הסורגים

עופר חמו, שיושב בכלא השרון על עבירות עוקץ והונאה, הצליח לנהל הונאה מסובכת מתאו שבכלא. האסיר שם ידו על רשימת לקוחות של רשת קמעונות גדולה, התקשר ללקוחות קשישים וגרם להם להפקיד כספים בחשבון ה"קנטינה" שלו בכלא

עופר חמו מרצה עונש של עשר שנות מאסר בכלא, לאחר שהורשע בשורה של עבירות עוקץ, מרמה והונאה. כעת מתברר כי חמו פשוט העביר את ה"עבודה" לביתו החדש בכלא השרון: לאחר שהצליח להשיג את רשימת חברי מועדון הלקוחות של אחת מרשתות הקמעונות הגדולות שפועלות בשטחים, טלפן חמו לעשרות קשישים ובישר להם שזכו בהטבה שמאפשרת להם לרכוש מוצרים במחירים אפסיים. בין המוצרים - מכונות כביסה וטלפונים ניידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חמו הנחה את קורבנותיו להפקיד את הכספים בעבור המוצרים ב"חשבון קנטינה". חשבון הקנטינה זו הקופה האישית של כל אסיר, שמאפשרת לו לרכוש מוצרי צריכה בכלא. באחד המקרים הצליח עופר חמו להוציא מקשישה הסובלת מבעיות זיכרון סכום מצטבר של 40 אלף שקלים, הכל מתאו בכלא.

כשהצטברו תלונות במחוז ש"י, ובשיתוף פעולה עם שירות בתי הסוהר, התברר לחוקרים שההונאה מתבצעת מאחד התאים בכלא השרון. "החשוד נעצר ובחקירתו הודה כי ביצע בחודשים האחרונים מאות שיחות טלפון לאזרחים תושבי גוש עציון והסביבה", מסר פקד יניב אוחנה, ממחוז ש"י במשטרה. "הוא הונה רבים, וניסה להונות אחרים".

בשבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום אבל במחוז ש"י משוכנעים שיש עוד לא מעט קשישים שעופר חמו עקץ והונה בעשרות אלפי שקלים.