מסתמן: החשודים באונס הצעירה הלוקה בשכלה ישוחררו

עוד מבוכה למשטרה: אחרי הפארסה סביב שאלת המניע הלאומני – גוברת ההערכה כי 2 הפלסטינים שנעצרו בחשד כי אנסו צעירה הלוקה בשכלה ביפו ישוחררו. במשטרה כנראה נתקלים בקושי ראייתי והחשדות צפויים להימחק

אחד החשודים בבית המשפט (חדשות 2)

בזמן שהמשטרה טרם החליטה האם אונס הצעירה הלוקה בשכלה הוא על רקע לאומני, מסתמנים קשיים ראייתיים בחקירה - ועל פי ההערכה החשודים ישוחררו בקרוב. השבוע הוארך מעצרם של שני החשודים הפלסטינים שנעצרו עד כה, לאחר שהמשטרה "זגזגה" ושינתה את גרסתה - אך עם התקדמות החקירה מסתמן כי לחשודים שנעצרו אין קשר למקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסתמן כי לצוות החקירה יהיה קושי ראייתי לקשור את החשודים לאירוע. הבוקר הובא לבית משפט השלום לנוער בתל אביב-יפו הקטין שנעצר בחשד לאונס: במשטרה ככל הנראה יבקשו להאשים אותו אך ורק בעבירת שהות בלתי חוקית בישראל ומחקו לחלוטין את החשדות החמורים שייחסו לו. בהודעת המשטרה שפורסמה הבוקר (רביעי) הוא כונה "הקטין החשוד לכאורה".

מעצרו של החשוד השני, עימאד א-דין דראג'מה, פלסטיני תושב השטחים בעל רישיון עבודה בישראל, הוארך עד מחר והמשטרה ביקשה להקדים את הדיון, ככל הנראה כדי לדון בתנאי שחרורו לאחר שלא הצליחו לבסס את החשד כי הוא מעורב באירוע. במשטרה עדיין מחפשים אחר חשוד שלישי, שלפי תלונת הצעירה השתתף גם הוא במעשים.

לטענת הצעירה, שעדותה נגבתה על ידי חוקר מיוחד של המשטרה, השלושה ביצעו בה מעשי אונס קשים, שכללו אלמנטים של ביזוי והשפלות. החשודים הכחישו בתוקף את המיוחס להם וטענו שכלל לא בילו עם הצעירה, אולם במהלך החקירה התגלה צילום של אחד החשודים עם המתלוננת.

השבוע הצהירה דוברת המשטרה מירב לפידות כי האונס הקבוצתי של הנערה ככל הנראה אינו על רקע לאומני, אך אתמול, בבקשת הארכת המעצר, נכתב כי המניע למעשים נבע מ"גזענות ועוינות" מה שגרם לבלבול בבית המשפט.

נציג המשטרה ביקש להסיר את סעיף הגזענות ולהאריך את מעצרו של החשוד ב-8 ימים, אך זמן קצר לאחר מכן, בעקבות טלפונים מבכירים במשטרה, ביקש להוסיף בחזרה את הסעיף עד שייעצר החשוד השלישי במעשה. בתוך כך, הוארך עד יום רביעי מעצרו של הקטין שנעצר בחשד למעורבות בביצוע האונס.

אחי הצעירה: "סמכתי עליהם, לא מעכל"

אתמול התראיין אחיה של הצעירה לחדשות 2 וטען כי הכיר את החשודים אך לא העלה על דעתו שהם עלולים לפגוע באחותו. "אני לא מעכל שזה הם - הם אנשים שישבו איתי כמעט כל יום".

האם בעיני האח מדובר באונס לאומני? "לא מעניין אותי, לא מתעסק עם זה בכלל", אמר האח. "אני צריך להתעסק בלשקם את הילדה, אתה מבין? אני דיברתי עם התקשורת, אבל לא בגלל שרציתי אלא בגלל שהיו דברים שנאמרו שהייתי צריך להגיב".

בריאיון המצולם שחזר האח את מאורעות היום בו הותקפה אחותו: "הילדה נאנסה פה בבית, בדירה מולנו, בזמן שאני יצאתי עם הכלבים לסיבוב. זה לא היה עשר דקות, אבל לא היה חשש - אני סמכתי על האנשים האלה, לא הייתה מחשבה שדבר כזה יכול לקרות".

לדבריו, אחותו לא סיפרה לו מיד על מה שהתרחש: "בסופו של תהליך היא סיפרה לבת הזוג שלי והן סיפרו לי. ברגע שהילדה אמרה שזה מה שקרה והחליטה שהיא רוצה לשתף ולהתלונן, כל מה שיש לי לעשות זה לתמוך בה וללכת איתה".

"היו לי שתי אפשרויות: או לעשות 'חוק של רחוב', מה שנקרא בשפה הפשוטה, או ללכת עם זה למשטרה וזה מה שעשיתי", הוסיף האח - שסירב להתייחס לחלק מהטענות של החשודים. "אני לא רוצה להפריע למשטרה לעשות את העבודה שלה ולא רוצה שאחותי תיפגע. מה אנחנו רוצים סך הכול? שקט. בעיקרון אנחנו רוצים שקט, את הפינה השקטה שלנו, זה הכל. אני לא רוצה להתייחס למה שהחשודים אומרים".