המעצר בת"א: שוטרים חשודים בתקיפה

חמישה שוטרים שהיו מעורבים בעימות האלים במרכול בתל אביב בשבוע שעבר נחקרו באזהרה בחשד לתקיפה ושימוש בכוח שלא כדין. שלושה שוטרים נוספים שהיו במקום זומנו למתן עדות. במח"ש יגבשו בימים הקרובים את ממצאי החקירה, ויחליטו אם יש מקום להעמיד את השוטרים לדין

חמישה מהשוטרים שהיו מעורבים בעימות עם עובד "סופר יודה" בתל אביב בשבוע שעבר, נחקרו אתמול (שלישי) באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים. החמישה חשודים בתקיפה ובשימוש בכוח שלא כדין, ושלושה שוטרים נוספים שהיו באירוע זומנו היום אף הם למתן עדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירת שוטרי משמר הגבול באזהרה נעשתה לאחר שבמחלקה לחקירות שוטרים הגיעו למסקנה שצילומי מצלמות האבטחה והעדויות האחרות שנאספו, אינן מבססות את טענת השוטרים שלפיה הם הציגו לעובד המרכול תעודה מזהה, הגם שהיו לבושים בבגדים אזרחיים, ולמרות זאת הוא יצר פרובוקציה כשסירב להזדהות.

במחלקה לחקירות שוטרים יגבשו בימים הקרובים את ממצאי החקירה, לצורך החלטה אם יש מקום להעמיד לדין את חמשת שוטרי משמר הגבול החשודים.

ארדן: "מציע למתלהמים נגד המשטרה להמתין לתוצאות הבדיקה"

ביום ראשון שעבר פרסמנו את התיעוד בו נראה מייסם אבו אל-קיעאן, צעיר בדואי מהיישוב חורה שעבד בסניף של רשת "סופר יודה", מוכה על ידי שוטרי מג"ב בלבוש אזרחי לאחר שלא הציג בפניהם תעודת זהות. האירוע, כמו גם התיעוד שלו, עוררו תגובות קשות ברשתות החברתיות, ואף הובילו להפגנת תמיכה בצעיר וכן לקמפיין גיוס כספים עבורו.

למרות חקירתם של השוטרים באזהרה, במשטרה עומדים לצידם. "החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם, לכן נאלצו להשתמש בכוח", אמרו במשטרה בעקבות הסערה. "שניים מהם אף פונו לקבלת טיפול רפואי. בהתאם לנהלים, החומר יישלח לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים".

גלעד ארדן, ארכיון (פלאש 90)

גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן העניק גיבוי למשטרה בעקבות הפרשה. "אני מציע לכל המתלהמים והמכלילים כנגד המשטרה להמתין לתוצאות בדיקת האירוע", אמר ארדן. "בשביל זה עושים תחקיר ובדיקת מח"ש".

ארדן ציין שגם מייסם אבו אל-קיעאן, הצעיר שהוכה, אמר כי סירב להזדהות. "בואו נמתין לבדיקה ונפסיק להתגולל על אלפי שוטרות ושוטרים שעושים הכל כדי למנוע פיגועים ולזהות שוהים בלתי חוקיים", אמר ארדן. "אם מישהו פעל בניגוד להנחיות - ימוצה עמו הדין, אבל למה ההכפשות כנגד כל מי ששומר ומגן על כולנו?".