החקירה העלתה: רוצח הזוג בראשון לציון התאבד

יומיים בלבד לאחר שיאן גבריאלוב, החשוד ברצח בני הזוג בראשון לציון, נתפס במהלך מרדף, מתברר כי הוא שם קץ לחייו כאשר כותר על ידי השוטרים - ולא נהרג מהירי שביצע מפקד המחוז. מח"ש עצרו את חקירת הירי בעקבות ממצאי נתיחת הגופה. אתמול נעצר חשוד בסיוע להימלטותו של גבריאלוב

החשוד ברצח מיד לאחר המרדף אחריו

תפנית דרמטית בחקירת מות החשוד ברצח הכפול: במשך יומיים המשטרה טענה כי מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב מוטי כהן, הוא זה שביצע את הירי לעבר יאן גבריאלוב, בן זוגה לשעבר של אנסטסיה רוסנוב - שלפי ההערכות רצח אותה ואת בן זוגה אליעזר קנדינוב. כעת מתברר כי גבריאלוב, שנבלם על ידי ניידות המשטרה שניהלו מצוד אחריו, שם קץ לחייו לעיני השוטרים - ולא מת מהירי שביצע מפקד המחוז לעברו. מח"ש עצרו את חקירת הירי בעקבות נתיחת גופתו של גבריאלוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הממצאים מהנתיחה מעלים כי הקליעים שירה מפקד המחווז לא גרמו למותו, אלא קליע אחד שהוא ירה בסנטרו - ככל הנראה לאחר שהבין שכוחות המשטרה סגרו אחריו. מלבד הקליע הזה לא זוהתה בו פגיעה אחרת, כך שמתברר שהיריות מאקדחו של מפקד המחוז ויתר הכוח המשטרתי לא פגעו בגופו של גבריאלוב.

כזכור, לאחר הירי הודיעה המשטרה כי "כוח משטרתי שזיהה את החשוד בלוד והניח בסבירות גבוהה שהוא חמוש ומסוכן ביצע לעברו נוהל מעצר חשוד והוא נורה וחוסל". לאחר מכן דווח כי הירי הקטלני בוצע מנשקו של מפקד המחוז כהן - עובדה שכעת נשללה על ידי ממצאי הנתיחה. עוד נמסר אז כי "בחיפוש ברכב החשוד נמצא אקדח טעון עם כדור בקנה".

זירת המרדף אחר גבריאלוב בלוד (Flash90)

נעצר חשוד בסיוע: "לא ידעתי שמחפשים אחריו"

אתמול עצרה המשטרה חשוד בסיוע לגבריאלוב: איגור רבקין, תושב באר שבע, נעצר על ידי חוקרי ימ"ר מרכז בחשד כי סייע לגבריאלוב ברצח. בשעות הבוקר הוא הובא לבית משפט השלום בראשון לציון, שהאריך את מעצרו בארבעה ימים.

לטענת החוקרים, גבריאלוב נפגש עם רבקין ימים ספורים לפני ביצוע הרצח. על פי חומרי החקירה, מיד לאחר רצח בני הזוג, נסע גבריאלוב דרומה כדי לקבל מריבקין סיוע להימלט מהמשטרה. מנגד טוען רבקין בחקירתו כי לא היה לו שום מושג כי גבריאלוב הגיע אליו לאחר ביצוע הרצח. לדבריו, הוא כלל לא ידע כי המשטרה מחפשת אחר גבריאלוב בחשד לרצח ובמידה והיה יודע היה מדווח על כך.

"לא ידעתי כלל שהוא רצח את בני הזוג, הוא היה אצלי בתחילת השבוע אחר כך שוב בא אלי, לא ידעתי שמדינה שלמה מחפשת אותו", סיפר רבקין. "הוא ביקש ממני להישאר למספר ימים אך אמרתי לו 'אל תתקרב אלי'".

אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב

"דרש מהחשוד להתרחק ממנו"

עורך הדין איתי בר-עוז מטעם הסנגוריה הציבורית, המייצג את ריבקין, טוען כי מעצרו של החשוד תמוהה בעיניו. "הוא אינו שומר על זכות השתיקה. ריבקין מאשר כי גבריאולוב היה אצלו לפני הרצח. גם המשטרה לא מייחסת לו שום ידיעה כי ידע מה הולך לקרות". לדברי עורך הדין, מיד לאחר המקרה, דרש ריבקין מגבריאלוב שלא יתקרב אליו.

בית משפט השלום האריך את מעצרו בארבעה ימים. "לאחר שעיינתי בדוחות סודיים, קמה עילת מעצר בשל חשש לשיבוש החקירה", נכתב. נציין שרבקין נעצר בשתיים לפנות בוקר, כמה שעות לאחר שגבריאלוב חוסל על ידי המשטרה.