נעצר חשוד בסיוע לרוצח בני הזוג בראשון לציון

שוטרי ימ"ר מרכז עצרו אדם בחשד כי סייע ליאן גבריאלוב, החשוד ברצח הכפול בראשון לציון בשבוע שעבר, להימלט ולהסתתר מיד לאחר הרצח. מעצרו של החשוד בוצע לאחר חיסולו של גבריאלוב במהלך מרדף משטרתי

אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב

בשקט בשקט, הרחק מעיני הציבור, עצרה אתמול (ראשון) לפנות בוקר המשטרה חשוד בסיוע ליאן גבריאלוב, החשוד ברצח בני הזוג אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב בראשון לציון. לאחר חיסולו של גבריאלוב בתום המרדף המשטרתי, נעצר איגור רבקין, תושב באר שבע, על ידי חוקרי ימ"ר מרכז בחשד כי סייע לגבריאלוב ברצח. בשעות הבוקר הוא הובא לבית משפט השלום בראשון לציון, שהאריך את מעצרו בארבעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת החוקרים, גבריאלוב נפגש עם רבקין ימים ספורים לפני ביצוע הרצח. על פי חומרי החקירה, מיד לאחר רצח בני הזוג, נסע גבריאלוב דרומה כדי לקבל מריבקין סיוע להימלט מהמשטרה. מנגד טוען רבקין בחקירתו כי לא היה לו שום מושג כי גבריאלוב הגיע אליו לאחר ביצוע הרצח. לדבריו, הוא כלל לא ידע כי המשטרה מחפשת אחר גבריאלוב בחשד לרצח ובמידה והיה יודע היה מדווח על כך.

"לא ידעתי כלל שהוא רצח את בני הזוג, הוא היה אצלי בתחילת השבוע אחר כך שוב בא אלי, לא ידעתי שמדינה שלמה מחפשת אותו", סיפר רבקין. "הוא ביקש ממני להישאר למספר ימים אך אמרתי לו 'אל תתקרב אלי'".

"דרש מהחשוד להתרחק ממנו"

עורך הדין איתי בר-עוז מטעם הסנגוריה הציבורית, המייצג את ריבקין, טוען כי מעצרו של החשוד תמוהה בעיניו. "הוא אינו שומר על זכות השתיקה. ריבקין מאשר כי גבריאולוב היה אצלו לפני הרצח. גם המשטרה לא מייחסת לו שום ידיעה כי ידע מה הולך לקרות". לדברי עורך הדין, מיד לאחר המקרה, דרש ריבקין מגבריאלוב שלא יתקרב אליו.

בית משפט השלום האריך את מעצרו בארבעה ימים. "לאחר שעיינתי בדוחות סודיים, קמה עילת מעצר בשל חשש לשיבוש החקירה", נכתב. נציין שרבקין נעצר בשתיים לפנות בוקר, כמה שעות לאחר שגבריאלוב חוסל על ידי המשטרה.