התפתחות בחקירת רצח אשת עד המדינה

קרוב לשלושה חודשים חלפו מאז נרצחה בבאר שבע דבורה הירש ז"ל – בת זוגו לשעבר של עד מדינה שהעיד נגד ראש ארגון פשיעה גדול. בחקירת הרצח חלה התפתחות דרמטית לאחר שמידע חדש שהתקבל מחזק את אחד החשדות המרכזיים

זירת הרצח, לפני כחודשיים

מידע חדש שופך אור על הלילה בו נרצחה אישה לעיני ילדיה: בימים האחרונים חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח של דבורה הירש, גרושתו של עד מדינה שסייע להפליל ראש ארגון פשע בדרום, שנרצחה במכוניתה לפני כחודשיים. על ההתפתחות בפרשה הוטל צו איסור פרסום, אך ניתן לומר כי התקבל מידע חדש המחזק את אחד החשדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בחודש מרס האחרון נורתה הירש לעיני שלושת ילדיה ופונתה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בעיר. בבית החולים נאבקו הרופאים על חייה ופתחו בפעולות להחייאתה, אולם למרות מאמציהם - הם נאלצו לקבוע את מותה. לאחר הרצח המשטרה פתחה בבדיקה, בשני כיווני חקירה משמעותיים: הראשון הוא שבן זוגה לשעבר, שמרצה תקופת מאסר, שלח אליה מחסלים.

התרחיש השני היה שהירש ז"ל נרצחה על ידי אנשיו של ראש ארגון פשיעה מוכר בדרום כנקמה, אחרי שבן זוגה הפך לעד מדינה והפליל אותו. בימים האחרונים, כאמור, מידע חדש חשף בפני החוקרים את מאורעות אותו לילה - התפתחות שמקרבת את המשטרה לפתרון נסיבות הרצח

עו"ד עידו פורת ואורי בן נתן טענו בתגובה: "זה ספין של המשטרה, תיק החקירה אינו מתקדם".

דבורה הירש ז"ל (באדיבות המשפחה)

בכתב אישום שהוגש בחודש נובמבר האחרון נגד עד המדינה, השוהה במעצר בגין עבירות של אלימות במשפחה, נטען כי נהג לשלוח לאשתו מסרונים מאיימים. לפי כתב האישום הבעל התקשר לאשתו מהכלא ואמר: "צברנו חומר עלייך אנחנו נוציא לך את הילדים מהבית עד שאני אשתחרר וכשאני אשתחרר הם יהפכו ליתומים, אני ארצח אותך אני אשחט אותך".

עדותו של עד המדינה סייעה להפליל ראש ארגון פשע גדול בדרום ולאחריה המדינה סייעה לו לעזוב את הארץ. על פי גורם במשטרה, האיש חי בחו"ל ושב לישראל מיוזמתו ועל דעת עצמו.