זוגתו לשעבר של יאן גבריאלוב: "הוא איים שיחתוך אותי לחתיכות"

במשך עשר שנים הייתה טניה רייכלגאוז זוגתו של יאן גבריאלוב – מי שרצח את אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב ז"ל ונורה למוות במהלך מרדף בלוד. בשיחה עם חדשות 2 היא מספרת על תחושת הסכנה שליוותה את הקשר ביניהם, את האיומים הבלתי פוסקים, ומביעה צער על כך שלא הספיקה להכיר את אנסטסיה כדי להזהיר אותה מפניו

לפני שפגש את אנסטסיה רוסנוב ז"ל ורצח אותה ואת בן זוגה אליעזר קנדינוב ז"ל - יאן גבריאלוב חי במשך עשר שנים עם טניה רייכלגאוז. בריאיון לחדשות 2 היא מספרת על מסכת ארוכה של איומים, חיים בפחד וצער על כך שלא הכירה את אנסטסיה והזהירה אותה מפני הסכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"לא היה שום ספק שהוא בן אדם מסוכן, אבל הוא ידע להתאים את עצמו לסיטואציה ולאנשים כמו זיקית", היא מספרת. "הוא אף פעם לא הרים עליי יד, אבל האלימות המילולית הייתה כל כך מפחידה. אני חושבת שאם הוא היה מרביץ לי זה היה כואב פחות מהאיומים שלו".

סוף המצוד אחרי יאן גבריאלוב (עד ראייה)

"הוא היה מאיים שיהרוג אותי, את הילדים שלי, את המשפחה שלי. הוא אמר לי שיבוא יום והוא יחתוך אותי לחתיכות ויקבור אותי ואף אחד לא יידע איפה אני. הוא אמר שאם אלך למשטרה והוא ייכנס לכלא, הוא ישלח משם אנשים שימשכו עליי חומצה".

"ידעתי שיבוא יום ואגלה שהוא הרג מישהי"

טניה מספרת כי מערכת היחסים המתעללת הזו נמשכה במשך עשר שנים, פשוט כי פחדה להיפרד ממנו. "הוא תמיד אמר לי שאם אפרד ממנו הוא ימצא דרך לטפל בי", היא מספרת. "אם נפרדנו לתקופה קצרה, הוא היה מגיע באמצע הלילה. היה לי ברור שברגע שרק אניח רגל במדרגות של המשטרה, הוא כבר ימצא אותי".

אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב ז"ל

ב-2010 נגזרו על גבריאלוב שלושה חודשי מאסר. עבור טניה זו הייתה ההזדמנות שהמתינה לה. "אני לא יודעת מאיפה היו לי הכוחות, אבל ידעתי שיש לי כמה חודשים לבנות תכנית להפסיק את הקשר. הלכתי למשטרה, התלוננתי שהוא מאיים, הוצאתי נגדו צו הרחקה ואפילו פניתי לעולם התחתון. הציעו לי שמישהו יטפל בו ואמרתי שאני רוצה".

הרצח המחריד עצמו, כך היא מספרת, לא לגמרי הפתיע אותה. "לצערי לא הכרתי את אנסטסיה, אבל הייתי בטוחה שיבוא יום שאגלה שהוא הרג מישהי", היא אומרת. "לא היה לי ספק שזה יקרה מתישהו, אבל אני מאוד עצובה שככה זה נגמר".