החשד נגד רעיית ראש הממשלה: קבלת דבר במרמה בשלוש פרשות

פרסום ראשון: המשטרה קבעה כי יש תשתית ראייתית להעמיד לדין את שרה נתניהו ב-3 פרשות שונות. החשד המרכזי: השתת הוצאות המטפלת הסיעודית של אביה על המדינה. משפחת נתניהו: "לא ביצעה שום עבירה"

קיבלה דבר במרמה ב-3 עבירות שונות? נתניהו (פלאש 90 , ישראל סלם)

נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את רעיית ראש הממשלה לדין בשלוש פרשות שונות: המלצת המשטרה נגד שרה נתניהו מתייחסת לעבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בפרשות הארוחות ובפרשת המטפלת הסיעודית של אביה. החשד המרכזי נגד נתניהו הוא שהשיתה את ההוצאות על המטפלת הסיעודית של אביה על המדינה. בפרשת החשמלאי, ממליצה המשטרה לסגור את התיק נגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בכל האמור למעורבותו של עזרא סיידוף בפרשה, ממליצה המשטרה להגיש נגדו ארבעה אישומים - מרמה והפרת אמונים בפרשת הארוחות, סיוע בקבלת דבר במרמה בפרשת המטפלת של אביה של נתניהו וקבלת דבר במרמה בפרשה נוספת. בפרק שעוסק בחשמלאי אבי פחימה מייחסים לו במשטרה עבירות של זיוף וקבלת דבר במרמה.

מהי פרשת הארוחות - ואיך עבדה השיטה? בבית ראש הממשלה קיים תעריפון - סכום כסף שאיתו יש לארח אורחים מקומיים וסכום כסף גבוה בהרבה, שנועד לאירוח רבי מעלה מחו"ל.
הטענה שהעלה אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, היא שבזמן ששהו במעון אורחים מקומיים לארוחות, נרשם כאילו היו בו אורחים רבי מעלה מחו"ל - וכך נוצר מצב שבו המדינה ספגה נזק של מאות שקלים נוספים על כל מנה.

עזרא סיידוף. 4 אישומים שונים (עמית ולדמן)

היום הודיעה המשטרה כי ממצאי חקירת פרשת מעונות ראש הממשלה הועברו לידי פרקליטות המדינה. על פי ההערכה, הצטברו מספיק ראיות בתיק נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. עוד מסתמן כי נגד שלוש הדמויות המרכזיות בפרשה, שרה נתניהו, סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, והחשמלאי אבי פחימה, התגבש בחקירה חומר ראייתי שמצדיק הגשת כתב אישום.

"היחידה הארצית של משטרת ישראל סיימה חקירה בעניין מעונות ראש הממשלה", נאמר בהודעת המשטרה. "בסיומה של החקירה, הועברו כל הראיות לכאורה, הממצאים והתובנות שנאספו בחקירות המשטרה לפרקליטות מחוז ירושלים, שליוותה את החקירה, לצורך עיון והחלטה".

סיידוף: "הכל שטויות במיץ, חסכתי כסף למדינה"

הפרשה החלה בפברואר 2015 באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה והתמקדה במספר נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים, כולל טיפול בתלונות הדדיות. עזרא סיידוף, אחד החשודים המרכזיים בפרשה, התייחס אז לחשדות על כשלים בניהול כספי במעונות ראש הממשלה. "הכל שטויות במיץ עגבניות - אני חסכתי כסף למדינה", אמר לעורך הדין הפלילי גדי טל, שאותו שכר לייצגו.

"יש לו הסברים להכל", אמר העו"ד. "הוא הראה לי מסמכים שמאוד הרגיעו אותי. הוא מצפה להגיע למשטרה ולמסור את דבריו בכל נושא שלגביו יישאל". חודש לפני כן התייצב החשמלאי אבי פחימה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, שם נחקר בחשד שהועסק וקיבל שכר בניגוד לחוק עבור שירותים שנתן למשפחת נתניהו בביתם בקיסריה.

מעון ראש הממשלה בירושלים (נתי שוחט, פלאש 90)

העסקתו של פחימה בוצעה בניגוד להנחיה מפורשת שלא להעסיק דווקא אותו, בשל היותו פעיל ליכוד מוכר המיודד עם בני הזוג נתניהו. בחודש יולי הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי החליט לפתוח בחקירה פלילית "בנוגע למספר עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה" - הן בנושאי המעון בקיסריה והן בנוגע למעון בירושלים.

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "בהודעת המשטרה לא הייתה שום המלצה להעמיד לדין את הגברת נתניהו. בניגוד לפרסומים הגברת נתניהו לא ביצעה עבירה כלשהיא. הטענות השונות שעולות באמצעי התקשורת יתבררו כעורבא פרח כפי שקרה עם כל הטענות שהוטחו במשפחת נתניהו לאורך השנים".