"הקבורה התעכבה עד שהחשבון נסגר"

עשרות חברים ובני משפחה ליוו את אנסטסיה רוסנוב בת ה-28 שנרצחה בשבוע שעבר יחד עם בן זוגה בראשון לציון בדרכה האחרונה בבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר. אמש נלכד ונהרג בן זוגה לשעבר, יאן גבריאלוב, שעמד מאחורי המעשה. בעלה לשעבר של אנסטסיה: "נדאג למי שהותירה אחריה"

דרכה האחרונה: עשרות חברים ובני משפחה התקבצו היום (ראשון) בבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר וליוו למנוחות את אנסטסיה רוסנוב בת ה-28 שנרצחה בשבוע שעבר יחד עם בן זוגה, אליעזר קנדינוב, בראשון לציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא הייתה בחורה מדהימה, שאפתנית, כל דבר שהיא עשתה היא סיימה בהצלחה", ספדה לה בדמעות אנה, חברתה הקרובה. "היא הייתה אמא נהדרת. תמיד יצאנו ביחד לטייל עם הילדים, היא ידעה לשמוח. תודה שהיית איתנו".

סבתה של אנסטסיה חששה לקיים את הלווייה עד לתפיסתו של גבריאלוב. "הקבורה התעכבה עד שלא נסגר חשבון, יש לה שני ילדים ובני משפחה שהשאירה", אמר רפי, בעלה לשעבר, במהלך מסע הלוויה. "אנסטסיה יודעת ותשמח שנטפל בבני המשפחה שלה".

אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב ז"ל

אמש נלכד ונהרג בן זוגה לשעבר, יאן גבריאלוב, שעמד מאחורי המעשה - זאת לאחר שלושה ימים בהם ניהלה משטרת ישראל מצוד נרחב אחריו. הוא אותר לאחר שעשה את דרכו מהצפון לאזור המרכז, ובתום מרדף אחריו הוא נורה למוות. במשטרה אומרים כי מספר "טעויות קריטיות" שביצע בימים האחרונים סייעו לאתר אותו.

מחקירת האירוע עולה כי מיד לאחר הרצח ביום רביעי האחרון, נמלט גבריאלוב לאזור הדרום. בעקבות המידע הזה הוסטו כוחות גדולים של משטרה לנגב, שם התבצעו סריקות נרחבות אחריו. מידע מודיעיני שהתקבל בהמשך, שהתבסס ברובו על אמצעים טכנולוגיים, חשף כי עזב את הדרום והחל לנוע לכיוון צפון הארץ.

סוף המצוד: גבריאלוב נורה ברכבו (עד ראייה)

המידע האחרון שהיה בידי המשטרה, עד לשעות הבוקר המאוחרות היום, הצביע כי גבריאלוב נמלט לאזור עמק יזרעאל והוא מסתתר שם. כוחות רבים הופנו לאזור הצפון, שם נערכו חיפושים אחריו. בשעות הצהריים המוקדמות התקבלה במשטרה הידיעה שלה המתינו - החשוד עזב את אזור הצפון והוא נמצא בתנועה לכיוון מרכז הארץ.

מפקד המחוז ניגח את גבריאלוב וירה לעברו

סמוך לשעה 18:00 בערב הצליחו כוחות המשטרה לאתר את רכבו של גבריאלוב באזור לוד והחלו לעקוב אחריו. כל הכניסות והיציאות מהערים רמלה ולוד נחסמו ובמשטרה המשיכו במעקב - הן לשם זיהוי סופי והן לשם איתור גורם שעשוי היה לסייע לו.

נמלט מדרום לצפון. יאן גבריאלוב

בשלב מסוים החל גבריאלוב לחשוד כנראה שכוח משטרתי עוקב אחריו, ופתח בנסיעה מהירה, תוך סיכון כלי רכב אחרים והולכי רגל. אז הוחלט לסגור עליו מתוך מטרה לעצור אותו. גבריאלוב המשיך בנסיעה פרועה לרחוב חורי בלוד - רחוב צר שילדים רבים משחקים לאורכו.

במהלך המרדף אחריו ניגח גבריאלוב חלק מהניידות שעקבו אחריו, כולל זו שבה נסע מפקד מחוז מרכז במשטרה - ניצב מוטי כהן - שניהל את המבצע מהשטח. בשלב זה התקבלה פקודה לעצור אותו, וניידת שנסעה אחריו ניגחה אותו והובילה לעצירתו.

בעקבות תנועה חשודה שביצע גבריאלוב, ככל הנראה לעבר האקדח שהחזיק ברשותו, הובילה לכך שמפקד המחוז ביצע לעברו ירי מדויק. הוא נפצע אנושות ומותו נקבע בשטח. בחיפוש ברכב נמצא אקדח טעון עם קליע בקנה. במשטרה אומרים שגבריאלוב ניסה לירות לעברם, אך נתקל במעצור בנשק.