"לא בטוח שהאונס הקבוצתי בוצע על רקע לאומני"

דוברת המשטרה מירב לפידות אמרה כי על פי ההערכות בשלב זה של החקירה, כלל לא בטוח שהאונס הקבוצתי בצעירה לוקה בנפשה בוצע על רקע לאומני. לפידות תקפה את התנהלות התקשורת בפרשה: "צריך לתת למשטרה לעשות את העבודה שלה במקום לקפוץ לכותרות"

אילוסטרציה (חדשות 2)

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את התקשורת וגורמים במערכת הפוליטית על כך שלא התייחסו לפרשת האונס הקבוצתי ביום העצמאות, ולאחר שחזר בו מדברים אלה, אומרת הבוקר (ראשון) דוברת המשטרה מירב לפידות כי "ככל הנראה לא מדובר בפיגוע לאומני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר מההתחלה צוות החקירה הבין שיש בסיפור הזה יותר מורכבות ממה שזה נראה", אמרה לפידות בתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל. "זה לא מפחית מערך התקיפה, מהטראומה שהאישה הזו הייתה צריכה לעבור. אבל יש פערי גרסאות בסיפור הזה ולכן צריך לתת לצוות החקירה למצות את העניין הזה".

לפידות אף תקפה את התנהלות כלי התקשורת והציבור בפרשה זו ואחרות: "זו דוגמא קלאסית לכך שצריך לתת למשטרה לעשות את העבודה שלה במקום לקפוץ לכותרות. חקירה לא מתנהלת באמצעי התקשורת". היא הוסיפה עוד כי "הגיעה אלינו אישה מוגבלת, לוקה בנפשה, שצריך לתחקר אותה דרך מומחים לדבר. אנחנו עושים את זה בצורה מסודרת".

אונס, ביזוי והשפלות

עימאד א-דין דראג'מה, פלסטיני תושב השטחים בעל רישיון עבודה בישראל, וקטין פלסטיני נעצרו בחשד שהיו שותפים באונס קבוצתי של צעירה לוקה בשכלה, לפני כשבועיים בתל אביב. במשטרה מחפשים אחר חשוד שלישי, שלפי תלונת הצעירה השתתף גם הוא במעשים.

"סיפור מורכב ממה שנראה". לפידות (משה ישי, פלאש 90)

לטענת הצעירה, שעדותה נגבתה על ידי חוקר מיוחד של המשטרה, השלושה ביצעו בה מעשי אונס קשים, שכללו אלמנטים של ביזוי והשפלות. החשודים הכחישו בתוקף את המיוחס להם וטענו שכלל לא בילו עם הצעירה, אולם במהלך החקירה התגלה צילום של אחד החשודים עם המתלוננת.

גורם במשטרה אומר כי מדובר בתיק מורכב במיוחד לאור הקושי לתקשר עם הקורבן, וכי יש מקום להמשך בחקירה לבירור מעמיק יותר של פרטי האירוע. בית המשפט כבר האריך את מעצרם של החשודים, המיוצגים על ידי עורכי הדין ניר אלפסה ואופיר כתבי מהסנגוריה הציבורית.