החשוד ברצח הכפול בראשל"צ אותר - ונורה למוות

כוח משטרה איתר את הגבר שחשוד כי רצח את זוגתו לשעבר ואת בן זוגה הנוכחי בראשל"צ כשהוא נוהג ברכב בלוד. לאחר שסירב לעצור הוא נורה ע"י מפקד מחוז מרכז במשטרה ומת מפצעיו. ברכבו של החשוד נמצא אקדח טעון

אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב ז"ל (אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב)

לאחר שלושה ימים תם הערב (שבת) המצוד אחר יאן גבריאלוב, החשוד בביצוע הרצח הכפול בראשון לציון ביום רביעי. כוח משטרתי בפעילות מבצעית יזומה הבחין בחשוד בביצוע כשהוא נוהג ברכב. החשוד חשד כי מדובר בכוח משטרה והחל לנהוג באופן פרוע המסכן נהגים אחרים ועוברי אורח ולא נענה לקריאות השוטרים לעצור. כוחות משטרתיים נוספים הוזעקו וכוח משטרתי שזיהה את החשוד בלוד והניח בסבירות גבוהה שהוא חמוש ומסוכן ביצע לעברו נוהל מעצר חשוד והוא נורה וחוסל. בחיפוש ברכב החשוד נמצא אקדח טעון עם כדור בקנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום רביעי האחרון נורו למוות אליעזר קנדינוב בן ה-34 ובת זוגו אנסטסיה רוסנוב בת ה-29 ככל הנראה על ידי בן זוגה לשעבר של רוסנוב. מיד אחרי הרצח, כאשר הבינו כי לא מדובר ברצח והתאבדות אלא ברצח כפול, התמונה של החשוד הופצה לכל יחידות המשטרה. בין היתר היה חשש שהוא ברח מהארץ. בלשים ממשטרת מרחב השפלה הוקפצו לנתב"ג, שם סרקו את כל התמונות של האנשים שעזבו את הארץ, השוו בין המידע וגילו שהוא לא עזב את הארץ.

החשוד שנורה ברכבו (עד ראייה)

יאן גבריאלוב החשוד ברצח


השר לביטחון פנים גלעד ארדן שיבח את כוחות המשטרה על הפעולה הנחושה שהובילה לחיסול החשוד. "לאחר הליך חקירתי מורכב, ע"י טובי המוחות במשטרת ישראל בשילוב אמצעים ייחודיים, כוחות המשטרה בראשות מפקד המחוז הצליחו לשים יד על הרוצח הנתעב", אמר ארדן. "בשקט, במקצועיות תוך סיכון חיי השוטרים והמפקדים, הם הגיעו אליו ומנעו פגיעה נוספת בחפים מפשע".

זירת הרצח בראשל"צ (אלירן חייט, חדשות 2)


"האירוע הזה שוב מוכיח שעבודת המשטרה לא מסתיימת לעולם", הוסיף. "הרחק מעין הציבור, בלילות, בשבתות, בחגים ובכל יום שוטרי ולוחמי משטרת ישראל פועלים למען שלום וביטחון הציבור - ועל כך יש להודות להם. אירוע הרצח המצער בראשון לציון רק ממחיש את הצורך הלאומי בהתגייסות כוללת של כלל הגופים הרלוונטיים על מנת להגן להבא טוב יותר על נשים המאוימות על ידי בני זוגן".

הוא לא בארץ, הוא בחו"ל

לפני כיומיים הכחישה אמו של החשוד בשיחה עם חדשות 2 את המעשים המיוחסים לו. "הוא לא עשה את זה, הוא לא קשור לכלום", אמרה. השוטרים הגיעו לאחר הרצח לביתה של אמו של החשוד, המתגוררת בעיר במרכז הארץ, וניסו להבין האם היא יודעת היכן הוא נמצא.

"הוא לא עשה כלום, הוא לא בארץ, הוא בחו"ל", הוסיפה האם. "המשטרה מאיפה היא לוקחת כזה דבר, כשהוא לא בארץ בכלל? לפני יומיים הוא צלצל אליי מחו"ל". האם סיפרה כי בנה לא אמר לה באיזו מדינה הוא נמצא: "הוא אמר שהכל בסדר". היא הוסיפה וטענה כי המעשים המיוחסים לבנה, שטרם נעצר, לא תואמים את אופיו: "הוא בחור מאוד טוב - מניח תפילין, שומר על כשרות, הוא עושה הרבה מצוות. זה לא נכון, זה הכל שקר".