אם החשוד ברצח הכפול בראשון לציון: "הוא בחו"ל"‎

בעוד המשטרה ממשיכה לחפש אחר בנה החשוד ברצח בני הזוג בראשון לציון, טוענת אמו כי לא היה בארץ בזמן הירי. "הוא בחור טוב, הכל שקר", אמרה האם בשיחה עם חדשות 2. ביקורת נגד המפכ"ל: למה לא מפרסמים את שמו?

אמו של החשוד ברצח מדברת - ומכחישה את הטענות: אתמול (רביעי) נורו למוות אליעזר קנדינוב בן ה-34 ובת זוגו אנסטסיה רוסנוב בת ה-29. המשטרה חושדת כי בן זוגה לשעבר של רוסנוב, ששמו ותמונתו טרם הותרו לפרסום, הוא המתנקש שברח מהזירה. בשיחה עם חדשות 2 מכחישה אמו של החשוד את המעשים המיוחסים לו: "הוא לא עשה את זה, הוא לא קשור לכלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים הגיעו במהלך היממה האחרונה לביתה של אמו של החשוד, המתגוררת בעיר במרכז הארץ, וניסו להבין האם היא יודעת היכן הוא נמצא. על פי החשד, ייתכן כי הבן סיפר לאמו שהוא לא בארץ על מנת שלא תחשוד כאשר הוא "יורד למחתרת".

"הוא לא עשה כלום, הוא לא בארץ, הוא בחו"ל", הוסיפה האם. "המשטרה מאיפה היא לוקחת כזה דבר, כשהוא לא בארץ בכלל? לפני יומיים הוא צלצל אליי מחו"ל". האם סיפרה כי בנה לא אמר לה באיזו מדינה הוא נמצא: "הוא אמר שהכל בסדר".

היא הוסיפה וטענה כי המעשים המיוחסים לבנה, שטרם נעצר, לא תואמים את אופיו: "הוא בחור מאוד טוב – מניח תפילין, שומר על כשרות, הוא עושה הרבה מצוות. זה לא נכון, זה הכל שקר".

הנרצחים אנסטסיה ואליעזר

השוטרים חיפשו אחר החשוד בנתב"ג

יחידות מיוחדות במשטרה, כולל הימ"מ, נמצאות בכוננות - מחשש שהחשוד עשוי לירות כאשר יאותר. "המפגש איתו לא יהיה פשוט וקל", כך מעריכים במשטרה, "הוא חמוש ומסוכן". הנחת המוצא היא שהחשוד מסתתר במקום כלשהו בארץ, מתנייד על גבי אופנוע או קטנוע. כוחות גדולים של משטרה ממשיכים לנהל מצוד נרחב אחר החשוד ברצח.

אחד הגורמים המעורבים בפרשה טען בשיחה עם חדשות 2 Online: "זה מזכיר את הימים של נשאת מלחם – אז גם המפכ"ל התעקש לא לפרסם את התמונה". אתמול הגיעו החוקרים למקום עבודתו של החשוד, לביתו ולמקומות נוספים שבהם הוא עשוי להסתתר.

מיד אחרי הרצח, כאשר הבינו כי לא מדובר ברצח והתאבדות אלא ברצח כפול, התמונה של החשוד הופצה לכל יחידות המשטרה. בין היתר היה חשש שהוא ברח מהארץ: בלשים ממשטרת מרחב השפלה הוקפצו לנתב"ג, שם סרקו את כל התמונות של האנשים שעזבו את הארץ, השוו בין המידע וגילו שהוא לא עזב את הארץ.

הסריקות אחר החשוד נמשכות (חדשות 2)

התכתובות בין הנרצחת לחברתה בימים שלפני הרצח נחשפות

חלק מהגורמים במשטרה כועסים על החלטת המפכ"ל לא לפרסם את תמונתו ושמו של החשוד ואף להטיל צו איסור פרסום אחר פרטיו של בן זוגה לשעבר של הנרצחת: "כמה אירוני שהתמונות שלו רצות ברשתות החברתיות, אנשים מתחילים להתקשר ולעדכן אחד את השני – אנחנו זקוקים לעיניים האלה, האיש הזה מסוכן. עדיף לפרסם עכשיו ושניעזר בשלוש מיליון עיניים נוספות שיעזרו לנו".

"לא מבינים את שיקולי החקירה", הוסיפו הגורמים. "נכון לעכשיו אין לנו קצה חוט, לא יודעים איפה הוא נמצא. יש רק הערכה מודיעינית – עובדה שב-24 שעות לא הצליחו למצוא אותם". אותם גורמים מעריכים שהאיש מסוכן ולא יהסס לירות.

זירת הרצח, אתמול (חדשות 2)

בתחילת השבוע התלוננה רוסנוב במשטרה כי בן זוגה לשעבר מאיים לרצוח אותה. מרגע קבלת התלונה ניסו במשטרה לאתר את החשוד, אך ללא הועיל. אתמול אחר הצהריים, על פי החשד, הגיע לדירה בעיר ורצח ביריות את חברתו לשעבר ואת בן זוגה.