היועץ המשפטי לממשלה: "חקירת ביביטורס לא טויחה וסוכלה"

יומיים בלבד לאחר פרסום דוח המבקר החמור, דחה היועץ המשפטי לממשלה את הטענות לפיהן הטיפול בפרשה "התארך" לבקשת מקורבי נתניהו. מנדלבליט הדגיש כי "לא נפחית מהסטנדרט המקצועי בבדיקת החומר"

מנדלבליט מבטיח לבדוק את הטענות (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)

היועץ המשפטי לממשלה מבטיח לבדוק לעומק את החומרים החדשים בפרשת ביביטורס: הערב (חמישי) פרסם היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט מכתב ששלח לח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), שהאשים את מערכת אכיפת החוק ב"טיוח" הפרשה. מנדלבליט הגן על החלטת קודמו יהודה וינשטיין לסגור את התיק לפני כשנתיים, והבהיר כי "מערכת אכיפת החוק תפעל ללא עיכוב, באופן ישיר וענייני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ חסון כתב השבוע, לאחר פרסום דוח המבקר החמור על הפרשה, למנדלבליט וטען בפניו כי מקורבי נתניהו פעלו למניעת חקירת הפרשה. "כבר בפתח הדברים אבקש להבהיר כי איני מקבל את טענותיך הקשות כלפי היועץ המשפטי לממשלה לשעבר וינשטיין באופן אישי וכלפי מערכת אכיפת החוק בכללותה", כתב מנדלבליט.

"טענתך החמורה כאילו נעשו על ידי מערכת אכיפת החוק פעולות שנועדו לטייח ולסכל את בירור הדברים, והכל כביכול מתוך שיתוף פעולה 'במחשכים' עם מקורבי ראש הממשלה מועלית על ידך כלאחר יד וללא כל ביסוס בעובדות", הוסיף היועץ המשפטי. "במכתביך, אשר פורסמו גם בתקשורת, יש משום ניסיון לערער על המקצועיות והיושרה של מערכת אכיפת החוק ללא כל ביסוס".

הזוג נתניהו במוקד הפרשה (חיים צח / לע"מ)

מנדלבליט ציין כי ההחלטה לסגור את התיק התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה דאז בחודש ספטמבר 2014 "ואין אם כן מקום לטענתך כאילו הבדיקה התארכה עד היום".

בסוף מכתבו התייחס היועמ"ש לחומרים שהעביר המבקר שפירא לעיונו - חומרים שאינם נכללים בדוח, ובהם נכלל חשד למימון כפול וחריגות נוספות מהנהלים:" בעקבות פניותיו של מבקר המדינה בחודשים מאי 2015 ודצמבר 2015, נמצאים כיום חומרים בבחינה ועל כן לא ניתן לפרט בשלב זה בדבר טיב החומר ומשמעותו המשפטית".

"כפי שהבהרתי בדברים שנשאתי לפני מספר ימים, הדברים יאמרו בקול ברור לאחר שנסיים לבחון את העניין באופן מקצועי", סיכם. "לא נפחית מהסטנדרט המקצועי שמנחה אותנו".