הרצח בראשון לציון: "אין קצה חוט, החשוד חמוש וחופשי"

כ-24 שעות לאחר הרצח הכפול בראשון לציון, גורמים במשטרה מותחים ביקורת על החלטת המפכ"ל לא לפרסם את שמו ותמונתו של החשוד ברצח. הימ"מ הוצב בכוננות מחשש לעימות עם החשוד: "זה מזכיר את הימים של נשאת מלחם"

זירת הרצח, אתמול (חדשות 2)

"החשוד ברצח מסוכן, מסתובב עם אקדח - והציבור לא יכול לעזור לנו": יממה לאחר הרצח הכפול בראשון לציון, המשטרה עדיין מסרבת לפרסם את שמו ותמונתו של החשוד ברצח. יחידות מיוחדות במשטרה, כולל הימ"מ, נמצאות בכוננות - מחשש שהחשוד עשוי לירות כאשר יאותר. "המפגש איתו לא יהיה פשוט וקל", כך מעריכים במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הגורמים המעורבים בפרשה טען בשיחה עם חדשות 2 Online: "זה מזכיר את הימים של נשאת מלחם – אז גם המפכ"ל התעקש לא לפרסם את התמונה". הנחת המוצא היא שהחשוד מסתתר במקום כלשהו בארץ, מתנייד על גבי אופנוע או קטנוע. כוחות גדולים של משטרה ממשיכים לנהל מצוד נרחב אחר החשוד ברצח. אתמול הגיעו החוקרים למקום עבודתו של החשוד, לביתו ולמקומות נוספים שבהם הוא עשוי להסתתר.

מיד אחרי הרצח, כאשר הבינו כי לא מדובר ברצח והתאבדות אלא ברצח כפול, התמונה של החשוד הופצה לכל יחידות המשטרה. בין היתר היה חשש שהוא ברח מהארץ: בלשים ממשטרת מרחב השפלה הוקפצו לנתב"ג, שם סרקו את כל התמונות של האנשים שעזבו את הארץ, השוו בין המידע וגילו שהוא לא עזב את הארץ.

הנרצחים אנסטסיה ואליעזר

"האיש מסוכן, עדיף לפרסם עכשיו"

חלק מהגורמים במשטרה כועסים על החלטת המפכ"ל לא לפרסם את תמונתו ושמו של החשוד ואף להטיל צו איסור פרסום אחר פרטיו של בן זוגה לשעבר של הנרצחת אנסטסיה רוסנוב בת ה-29: "כמה אירוני שהתמונות שלו רצות ברשתות החברתיות, אנשים מתחילים להתקשר ולעדכן אחד את השני – אנחנו זקוקים לעיניים האלה, האיש הזה מסוכן. עדיף לפרסם עכשיו ושניעזר בשלוש מיליון עיניים נוספות שיעזרו לנו".

"לא מבינים את שיקולי החקירה", הוסיפו הגורמים. "נכון לעכשיו אין לנו קצה חוט, לא יודעים איפה הוא נמצא. יש רק הערכה מודיעינית – עובדה שב-24 שעות לא הצליחו למצוא אותם". אותם גורמים מעריכים שהאיש מסוכן ולא יהסס לירות. באירוע נרצח בן זוגה הנוכחי של אנסטסיה, אליעזר קנדינוב בן ה-34, שהובא היום למנוחות.

הסריקות אחר החשוד נמשכות (חדשות 2)

אנסטסיה התלוננה במשטרה: בן זוגי לשעבר מאיים לרצוח אותי

יומיים בלבד לפני שנרצחה יחד עם בן זוגה בדירתה בראשון לציון, כתבה רוסונוב לחברתה בוואטסאפ הודעות , מהן עולה כי חששה מפניו של בן זוגה לשעבר ומהרגע שיופיע ליד ביתה ויפגע בה.

"הוא לא פה אבל לפני איזה רבע שעה ראיתי אופנוע עובר", כתבה החברה לאנסטסיה ביום ראשון השבוע - שלושה ימים לפני שבן זוגה לשעבר רצח אותה - כך על פי החשד. "לא רואים את המאחורה איפה שהחניה אז אני לא בטוחה אם הוא פה או לא".

"הוא צריך להיות על אופנוע או על רכב, רק לא ברור על איזה", השיבה הנרצחת לחברתה, שמצדה המשיכה לדאוג לשלומה. "איפה את עכשיו?", שאלה אותה - ואנסטסיה השיבה: "הכל בסדר". החברה שאלה: "בסדר, את בתחנה?", והיא השיבה: "כן". חברתה בחרה להרגיעה עד כמה שניתן וכתבה: "סבבה אני פה. מה שאת צריכה תגידי".

חוקרי המז"פ בזירת הרצח (אלירן חיאט, חדשות 2)

יממה לאחר מכן, ממשיכות השתיים להתכתב ביניהן - והחברה שבה לשאול לשלומה של אנסטסיה: "בוקר טוב, מה קורה? איך את?", שאלה, ואנסטסיה השיבה: "הכל בסדר".

החברה שאלה אותה אם היא בעבודה - ואנסטסיה השיבה "לא" ואז שלחה לה הודעה נוספת, בה ביקשה ממנה להשקיף על הבניין בו היא מתגוררת, ולבדוק אם בן זוגה לשעבר מגיע למקום. "לאן לקחו אותך?", שאלה החברה והוסיפה: "דברי איתי אם את צריכה עזרה".

"תציצי מדי פעם, הוא צריך להיות. תראי אם אין ליד הבית את **** על אופנוע", ביקשה אנסטסיה מחברתה. לאחר כמה דקות שלחה לה תמונה של האופנוע עליו נוסע בן הזוג לשעבר: "טוב, אם תראי תגידי, זה האופנוע שלו".

ההתכתבות בין השתיים התרחשה לאחר שבתחילת השבוע, התלוננה במשטרה כי בן זוגה לשעבר מאיים לרצוח אותה. מרגע קבלת התלונה ניסו במשטרה לאתר את החשוד, אך ללא הועיל. אתמול אחר הצהריים, על פי החשד, הגיע לדירה בעיר ורצח ביריות את חברתו לשעבר ואת בן זוגה.