חשד: אנסו אישה לוקה בשכלה - על רקע לאומני‎

שני פלסטינים נעצרו בחשד שהיו מעורבים באונס קבוצתי של צעירה לפני כשבועיים בתל אביב. המשטרה תבקש מחר להאריך את מעצרם בפעם השלישית, כשנמשכים החיפושים אחרי חשוד שלישי במעורבות. במשטרה חושדים כי התקיפה האכזרית בוצעה על רקע לאומני

חשד לאונס קבוצתי מזעזע - על רקע לאומני: עימאד א-דין דראג'מה, פלסטיני תושב השטחים בעל רישיון עבודה בישראל, וקטין פלסטיני נעצרו בחשד שהיו שותפים באונס קבוצתי של צעירה לוקה בשכלה, לפני כשבועיים בתל אביב. במשטרה מחפשים אחר חשוד שלישי, שלפי תלונת הצעירה השתתף גם הוא במעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הצעירה, שעדותה נגבתה על ידי חוקר מיוחד של המשטרה, השלושה ביצעו בה מעשי אונס קשים, שכללו אלמנטים של ביזוי והשפלות. החשודים הכחישו בתוקף את המיוחס להם וטענו שכלל לא בילו עם הצעירה, אולם במהלך החקירה התגלה צילום של אחד החשודים עם המתלוננת. במשטרה חושדים כי המעשה בוצע על רקע לאומני.

גורם במשטרה אומר כי מדובר בתיק מורכב במיוחד לאור הקושי לתקשר עם הקורבן, וכי יש מקום להמשך בחקירה לבירור מעמיק יותר של פרטי האירוע. בית המשפט כבר האריך את מעצרם של החשודים, המיוצגים על ידי עורכי הדין ניר אלפסה ואופיר כתבי מהסנגוריה הציבורית, פעמיים והבוקר הם הובאו לדיון נוסף.

"איימו לפגוע במשפחתה של המתלוננת"

השופטת רונית פוזננסקי כץ, האריכה את מעצרו של דראג'מה בחמישה ימים נוספים, וקבעה שקיים חשד לעבירות מין חמורות שבוצעו לצד אמירת הערות גזעניות ואיומים לפגיעה במשפחתה של המתלוננת.

עוד קבעה כי השופטת כי קיים חשד למעשים נוספים שנעשו במטרה להשפיל את המתלוננת ולפגוע בה. לדבריה, עולה תמונה קשה של המעשים שביצע החשוד לכאורה, ביחד עם אחרים. מצבה הנפשי של המתלוננת קשה עקב מעשים אלה.

"זהו אירוע קשה ביותר של אינוס תוך ניצול אכזרי של בחורה חסרת ישע בעלת מוגבלות שכלית וגם על רקע גזעני", אמר נציג המשטרה בדיון. "המעשה נעשה תוך השפלתה ותוך כדי אמירת הערות גזעניות. עוד איימו החשודים על הקורבן שלא תספר את מה שאירע לה, כיוון שאחרת הם יאנסו את הדודה שלה ויהרגו את אחיה".

עו"ד ניר אלפסה, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את הקטין החשוד באונס, אמר כי "מדובר בקטין ללא עבר פלילי עם נסיבות חיים קשות. הוא מכחיש את כל החשדות, לטענתו מדובר בתלונת שווא שנובעת מקנוניית שכנים שנועדה להרחיק אותו ממתחם המגורים בשל מוצאו. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את החקירה בהקדם ותבדוק לעומק גם את טענותיו של הקטין".