"ההר יוליד עכבר, אין מימון כפול"

פרקליט משפחת נתניהו שב וטען כי פרשת ביביטורס אינה מעלה כל חשד לפלילים: "רואים שאי אפשר להדיח אותו בבחירות אז מנסים בדרך אחרת". על הטענות לתרומה מאיש עסקים צרפתי: "לא היו דברים מעולם". העו"ד טען לרדיפת משפחת נתניהו: "תיכף ישאלו למה הוא לא היה נחמד למורה"

"נסיעות נתניהו היו על פי הנוהל" (עמוס בן גרשום, לע"מ)

"לא היה דופי במעשיו של נתניהו": שעות לפני פרסום דוח המבקר על פרשת נסיעות נתניהו ומשפחתו מלפני כעשור - פרשת "ביביטורס" - הגיב עורך הדין של משפחת נתניהו לפרסומים בנושא וטען כי מדובר ברדיפה: "רואים שאי אפשר להפיל את ראש הממשלה בבחירות אז מנסים בדרך אחרת". הפרקליט, עו"ד מיכאל ראבלו, מייצג את המשפחה בכל הקשור לדוח ולהתנהלות מול מבקר המדינה - ולדבריו "גורמים בתקשורת רוצים להשאיר מצב של חקירה נגד משפחת נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול פרסם כתב חדשות 2 משה נוסבאום כי המשטרה חידשה את בדיקתה בעניין - בדיקה שנועדה לקבוע אם יש בסיס לפתוח בחקירה פלילית מלאה בפרשה. נושא נסיעותיו של נתניהו כבר נבדק במשטרה בעבר, אך בעקבות ההתפתחויות בפרשה הטיפול בנושא חזר לטיפול אגף החקירות. שני נושאים עיקריים נבדקים כעת: חשד למימונים כפולים לנסיעותיו של נתניהו, מה שאפשר לכאורה לממן גם את הנסיעות של משפחתו - השימוש שנעשה על פי החשד בנקודות הבונוס - האן הם נוצלו למטרות פרטיות של משפחת נתניהו. נושאים אלו אינם מופיעים בדוח שיתפרסם.

בריאיון לניב רסקין בגלי צה"ל אמר עו"ד ראבלו כי "לא נפל דופי בנסיעות - גם הסיפור הזה יסתיים בלא כלום". הפרקליטו הוסיף כי הוא "לא יכול לדבר על דוח המבקר על פי החוק עד שהוא יפורסם, אבל אין שום בסיס לפרסומים שהיו בתקשורת על מימון כפול. אני מכיר את כל חומר החקירה ואין אפילו אגורה אחת של מימון כפול. סרקו במסרקות ברזל את נתניהו ומשפחתו 20 שנה ולא מצאו כלום וכך יהיה גם הפעם".

"אין שום חשד לפלילים בקשר לנסיעות, הן מומנו על ידי ארגונים ציבוריים ולא על ידי אנשים פרטיים", הדגיש ראבלו - בניסיון לסתור את הפרסומים בנושא. "אני מציע להתאזר בסבלנות עד שיפורסם הדוח. החשד שהוא שגורמים מסרבים להותיר את משפחת נתניהו ולהשאיר כל הזמן מצב של חקירה נגד ראש הממשלה ומשפחתו".

דריכות במערכת הפוליטית (פלאש 90)

מיליון אירו מאיש עסקים? "אין ביסוס לפרסום"

ראבלו ציין כי גם ב-2013 המבקר העביר חומר ליועץ המשפטי, שהחליט לא לפתוח בחקירה: "אני בטוח שזה גם מה שיקרה הפעם. אין שום בסיס לפתוח בחקירה שמעתי שמדברים על נקודות בונוס מלפני 12 שנה – זה רציני? נתניהו יכול לדעת מה עם נקודות כאלה? הוא בכלל לא נשאל על זה. תיכף ישאלו למה הוא לא התנהג יפה למורה בכיתה ה'". ראבלו הוסיף כי "ראש הממשלה נהג בהתאם למה היה נהוג באותה תקופה – הוא נהג כדין ולא היה דופי במעשיו, פעל כמו שאר השרים וכפי שמתחייב מתפקידו". 

לדברי הפרקליט, העיסוק בנושא מהווה ניסיון "להחיל על ראש הממשלה דין אחר מיתר השרים ואנשי הציבור – צריך להפסיק לחקור את המשפחה על דברים שאין בהם שום דבר. לא מימנו לילדי משפחת נתניהו שום נסיעה על ידי גורמים פרטיים. יש נוהל מקובל הנוגע לרעיית ראש ממשלה לשעבר שהיא יכולה להצטרף לנסיעות, וגם כאן המימון היה על ידי ארגונים".על הפרסומים בצרפת, לפיהם איש העסקים ארנו מימרן העיד שהעביר לנתניהו מיליון אירו: "לא היו דברים מעולם. אני לא יודע מה טיב היחסים ביניהם, הוא לא קיבל ממנו מיליון אירו – אני לא בקיא בפרשה אבל אני יודע שלפרסומים אלו אין ביסוס".

מנגד, חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) טען כי הפרשה חמורה בהרבה ממה שכתוב בדוח המבקר שיתפרסם. "המבקר קבר את הדוח ועשה מעשה שלא יעשה - במקום לפרסם את הממצאים שלחו את כל החלקים בהם יש חשד לפלילים ליועץ המשפטי לממשלה כדי שזה יקבור סופית את הדוח והציבור לעולם לא ידע, מדובר באחת המריחות של החקירות מהחמורות שהיו פה במדינת ישראל".