שוחרר מהכלא וחזר להונות נשים: "הוא לא יכול להפסיק"

רותם מזרחי נדון למאסר ב-2013 בגין גניבה, הונאה וקבלת דבר במרמה. הוא שוחרר לאחרונה מהכלא - אך בשבוע האחרון הוגשו במשטרה שתי תלונות נוספות לפיהן הוא חזר להונות נשים לאחר שחרורו. "אין לו שום אמפתיה לקורבנות שלו", אומרת אחת מהמתלוננות

"אין לו אמפתיה לקורבנות שלו"

שתי תלונות שהוגשו בשבוע האחרון למשטרת ישראל חושפות כי רותם מזרחי, שהורשע בעבר בהונאת נשים, המשיך בדפוסים האלו לאחר שחרורו ממאסר. מעלליו של מזרחי נחשפו בחדשות 2 Online, אז הגיעו לידי המערכת עשרות עדויות כי הצעיר הונה אותן. ב-2013 הוא הורשע בביצוע עבירות גניבה, הונאה וקבלת דבר במרמה ונשלח למאסר אותו ריצה עד לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

זרחי השתמש בשיטה קבועה שעבדה על עשרות נשים בשנים האחרונות. הוא היה מציג את עצמו כלוחם בשייטת 13 שצפוי לעבור לעבודה נחשקת במשרד הביטחון. הוא מספר לנשים עמן הוא נפגש סיפורים קורעי לב אודות אביו ואחותו שלקו במחלת הסרטן, דבר שגורם להן להתקרב אליו, לנהל עמו מערכת יחסים רומנטית עד אשר הן מגלות שהוא רימה אותן ואף גנב להן ולמשפחותיהן סכומי כסף.

"אני לא מאמינה שיש אנשים כאלו", אומרת ליאת, בת 29 מאשדוד שנפגעה ממזרחי. "הכל היה שקרים. הוא הציג את עצמו כרותם קרני, הוא סיפר לי שהוא בתקופת לימודים ובהפסקה בין צבא הקבע למשרה במשרד הביטחון. הוא אמר לי שהוא לוחם בשייטת ואפילו נפצע על ספינת המרמרה".

ליאת פגשה את מזרחי במסגרת קבוצת פייסבוק של מטיילים. לאחר מכן התהדקו היחסים והם קיימו קשר זוגי במשך כשלושה שבועות. "לאורך התקופה הוא ישן הרבה ימים אצל ההורים שלי ובשלב כלשהו עלה אצלם החשד ונדלקו אצלם נורות אדומות. לאמא שלי נעלמו כ-1,000 שקלים וגם לי כמה מאות שקלים".

"בשלב מסוים אמא שלי הציצה לו בתיק וראתה ששום דבר לא מזכיר שם את חיל הים או צבא בכלל, למרות שהוא אמר שהוא חזר טקסי יום הזיכרון", מתארת ליאת את הרגעים בהם החלה המשפחה להבין את המצב. "גם אבא שלי הצליח בשלב מסוים לראות את תעודת הזהות שלו והבין שיש כאן תרמית, חיפוש קצר בגוגל העלה את שמו ואת כל מעלליו, הייתי המומה ומאוד פגועה. רק אז התחילו להתחבר אצלי כל הנקודות, נזכרתי שגם בטיול בו נפגשנו נעלם למישהי 350 שקלים, לרגע אחד לא חשבנו שזה יכול להיות שמישהו מתוך הקבוצה גנב".

שתי תלונות חדשות נגד מזרחי

גם מ', אישה בשנות השלושים לחייה ממרכז הארץ, נפגעה ממזרחי. "אני חושבת שהוא לא יכול להפסיק", היא אומרת. "אין לו שום אמפתיה כלפי הקורבנות שלו. הוא גנב לי סכום זניח של כסף, אבל הדבר הנורא באמת היא העובדה ששכבתי איתו בחסות שקריו. כשגיליתי ישבתי ולא הצלחתי לזוז, קפאתי במקום, לא הצלחתי להבין מה קרה כאן. את מכירה גבר שמעביר תחושה שהוא באמת אדם רציני ואמיתי ופתאום את מגלה שהכל היה שקר".

"משהו נגזל ממני, זה פגע לי בביטחון העצמי ומעתה אני נאלצת לחשוד בכל גבר", ממשיכה מ'. "מה אני צריכה לבקש תעודת יושר? אני מסתכלת אחורה ומנסה להבין איך לא ראיתי את ההונאה?"

עו"ד גיל באיער, שייצג את רותם מזרחי בהליכים המשפטיים כנגדו, מסר: ״הצטערתי לשמוע שרותם חשוד בביצוע עבירות מרמה ורכוש ולבי יוצא לקורבנות מעשיו. להבדיל ממקרים רבים אחרים, בהם גברים התחזו לטייסים וליוצאי שייטת כדי להוציא במרמה מנשים עשרות ומאות אלפי שקלים, רותם אינו עבריין מרמה מתוחכם המנסה לצבור רכוש רב אלא פועל מתוך מצוקה נפשית עמוקה. למיטב הבנתי, רותם זקוק לטיפול נפשי ארוך טווח. ביקשתי לשלבו בטיפול כזה, במהלך מעצרו בשנת 2013, אך ביהמ״ש סירב לאפשר זאת. אני חושש כי כל עוד לא יאפשרו לרותם לעבור טיפול מתאים, לא תהיה לו יכולת של ממש להימנע מביצוע מעשיו. ושוב, לבי יוצא אל הבחורות שנפגעו ממעשיו״.

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של רותם מזרחי.