בן למשפחת פשע חשוד במעורבות ברצח שי שירזי

המשטרה ביצעה היום מעצר נוסף בפרשת חיסולו של בן משפחת הפשע. אתמול הוסר חלקית צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה ונחשף כי תושב נתניה בן 29 נעצר בחשד למעורבות ברצח

חשוד נוסף נעצר (חדשות 2, עזרי עמרם)

חשוד נוסף נעצר בחשד למעורבות ברצח שי שירזי: היחידה ארצית של משטרת ישראל עצרה היום (שלישי) בן למשפחת פשע ידועה בחשד שהיה מעורב בחיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הותר לפרסום כי המשטרה עצרה חשוד בחיסולו של שירזי, בנו של העבריין הבכיר ריקו שירזי, בשבוע שעבר בצפון תל אביב. מיד עם מעצרו הוטל על החקירה צו איסור פרסום, שהוסר אתמול חלקית על ידי בית משפט השלום בראשון לציון. מעצרו של החשוד - מיכאל לוי בן 29 מנתניה - הוארך בתשעה ימים.

יום לאחר חיסולו של שירזי, נעצר לוי בידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בחשד למעורבות ברצח אחר של עבריין מנתניה. מעצרו הוארך בפרשה ההיא והוא היה אמור להשתחרר אתמול בצהריים. אבל, דקות ספורות לפני שהחל בבית המשפט הדיון בנושא תנאי שחרורו, הגיעו חוקרי היאחב"ל, עצרו אותו שוב והעבירו אותו לחקירה במשרדי להב 433 בחשד שהוא זה שירה בשירזי.

החשוד הראשון בחיסול, אתמול (עזרי עמרם, חדשות 2)

סניגורו של לוי, עו"ד ארז אבוהב, מסר כי הוא מכחיש את כל המיוחס לו. "זה חשד ראשוני בלבד, וכבר בבית המשפט אישר נציג המשטרה שמדובר בחשד אחד מתוך מספר קווי חקירה", אמר. "אני מציע להתאפק, להיעזר בסבלנות ולתת למשטרה לבצע את העבודה. נקווה שהעניין יסתיים במהרה בשחרורו".

שי שירזי, שחוסל בשבוע שעבר בצפון תל אביב ביריות, לא הסתובב לאחרונה עם מאבטחים - זאת למרות שידע שיש מי שמבקש לפגוע בו. במהלך השנה שעברה, כמה ימים אחרי ששוחרר ממאסר, הוא נקרא לחדר החקירות, שם הודיעו לו חוקרי היאחב"ל שיש בידיהם מידע מודיעיני קונקרטי לפיו אחד העבריינים עמם הוא מסוכסך, מבקש לפגוע בו.

אביו של שי שירזי, ריקו (עזרי עמרם, חדשות 2)

בנוסף לכך, בדוחות סודיים שהוגשו על ידי שב"ס לבית המשפט במהלך הדיון בו נבחנה בקשתו של האב ריקו לצאת ולהשתתף בהלוויית בנו, הוצגו שלוש ידיעות מודיעיניות שנאספו מבתי הכלא במהלך 2016 בלבד, בהן נטען כי יש עבריינים שמבקשים לפגוע הן בשי והן בריקו.

בשנת 2010 נגזר על שירזי הבן עונש מאסר של חמש שנים וחצי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע להריגתו של ארתור מטאייב במהלך קטטה על השליטה במועדוני הימורים בנתניה.