קרב גרסאות סביב התלונה נגד האב גבריאל נדאף

הסערה סביב האב גבריאל נדאף מסרבת לדעוך וקרב הגרסאות בין הצדדים עולה שלב. לדברי עורך הדין של האב, אחת התלונות נגדו הוגשה תחת לחץ של גורמים המעוניינים לפגוע בכומר. עורך דינו של המתלונן טוען מנגד: אנשי הכומר הפחידו את המתלונן ומשפחתו וגרמו לו לבטל התלונה

מלחמת גרסאות סביב האב נדאף

מי הפעיל לחץ על המתלונן נגד האב נדאף?: עורך דינו של האב גבריאל נדאף טען הבוקר (שני) כי אחת התלונות שהוגשו במשטרה, הושגה תוך הפעלת לחצים של גורמים הנמצאים בסכסוך עם האב וכי המתלונן אף דיווח על כך למשטרה מה שהביא לביטול התלונה. עורך הדין של המתלונן שוחח עם חדשות 2 Online שלל את הדברים והטיח האשמה דומה כלפי אנשי הכומר. "אנשיו שמו ידם על התלונה שהגיש הצעיר ומצאו את שמו. הם הגיעו לביתו ולחצו עליו לחתום על מסמך".

 התחקיר של חיים ריבלין שהוביל לתחילת הסערה: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה

במשטרת ישראל נרשמו בשבוע שעבר שתי תלונות כנגד מדליק המשואה, האב גבריאל נדאף, לפיהן הוא ביצע עבירות מין וניצל סמכותו לכאורה. עורך דינו של הכומר התראיין הבוקר לתכניתו של ניב רסקין בגלי צה"ל וטען כי מדובר במזימה שבמרכזה תלונה של צעיר נוצרי שהושגה תוך הפעלת לחץ.

מי ששפך מעט יותר אור על זהותם של אלו העומדים מאחורי ה-"מזימה" לטענת הכומר, הוא עורך דינו שאדי חסן. "מדובר בכומר מנצרת ורב סרן בצה"ל שכל מטרתם היא להכניס את האב נדאף מאחורי סורג ובריח", טען. "הם מצאו קטין בן העדה ושכנעו אותו להתלונן".

עו"ד אייל פלטק (יח"צ)

"אותו צעיר שהתלונן נגד גבריאל נדאף מעולם לא פגש בו", אמר עורך הדין חסן. לדבריו הוא בדה את הסיפור בשל הלחץ של הקצין. "מדובר ברב סרן שהיה בכיר בפורום הגיוס, התנהלו בינו לבין נדאף משחקי אגו ולכן הוא פרש - מדובר בפוליטיקה מלוכלכת ותו לא".

בתגובה לדברים אלו, עורך הדין אייל פלטק המייצג את הצעיר שהתלונן שוחח עם חדשות 2 Online וטען כי אכן הופעלה מערכת לחצים על המתלונן, אך זו הגיעה דווקא מצד אנשי הכומר.

לדבריו, גורמים מטעם האב נדאף הצליחו לשים ידם על התלונה שהגיש הצעיר ומצאו את שמו. "התלונה הוגשה ביום שישי וכנראה דלפה, בשבת אנשי הכומר כבר הגיעו לביתו של המתלונן", אמר. "הם הפחידו אותו ואת משפחתו וגרמו לו לחתום על המסמך שמבטל את התלונה".

הסערה ממשיכה גם לאחר הדלקת המשואה

לדברי עורך הדין פלטק, המסמך עליו חתם הצעיר והוגש למשטרה נכתב בעברית, שפה אותה המתלונן לא מדבר ולבטח לא יודע לקרוא. "בבירור שנעשה עם המתלונן הוסבר לו על מה הוא חתם, וכשהבין מיהר לחזור בו מחתימתו והתלונה על מעשה מגונה נגד הכומר בעינה עומדת", סיכם עורך הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת