המשטרה תבחן את הממצאים על האב גבריאל נדאף

בעקבות התחקיר בחדשות 2, אגף החקירות יפתח בבדיקת הטענות שהועלו נגד איש הדת הנוצרי, שחלקן הועלו גם בפני המשטרה. האב נדאף מכחיש בתוקף ומבהיר: "לא פגעתי באיש, הכל עלילה. אני אדליק משואה ביום העצמאות"

יממה לאחר פרסום תחקיר חדשות 2, אגף החקירות והמודיעין במשטרה הודיע כי יפתח בבדיקת הטענות שהועלו נגד הכומר גבריאל נדאף. התחקיר של חיים ריבלין ששודר אמש (ראשון) במהדורה המרכזית חשף טענות על רמיזות מיניות מצידו של האב נדאף כלפי צעירים שפנו אליו לעזרה והצעות לסיוע בארגון אישורי כניסה לישראל בתמורה לטובות הנאה.

התחקיר של חיים ריבלין: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה

נדאף עצמו, שהגיע היום לכנסת לאירוע קבלת פנים ולצורך הכנות למדליקי המשואות בערב יום העצמאות, התייחס אחר הצהריים באופן פומבי לפרשה. "יש גורמים שמנסים לרקום עלילת זדון נגדי, נגד אשתי ונגד שני בניי שמשרתים בצבא", אמר. לדבריו, המקור להתנכלויות נגדו הוא הפעילות שלו למען גיוס לצה"ל.

האב נדאף ומדליקי המשואה בכנסת (חדשות 2)

"האמת היחידה שלי היא שלא פגעתי באיש כלשהו ולא ניצלתי את מעמדי כדי לקבל הטבות הנאה מאף אחד", אמר. "אני רוצה להודות לוועדה הציבורית שבחרה בי. הבחירה הזו, במיוחד באיש כמורה במדינת ישראל ונציג המיעוט הנוצרי דובר ערבית, מעידה שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית וכולנו צריכים לשמור עליה. אני אדליק משואה ביום העצמאות".

הבוקר פנינו לכמה מחברי הוועדה שבחרה את מדליקי המשואות וכולם סירבו להתייחס לתחקיר. בשיחה עם ד"ר סלמן זרקא, כשנשאל האם ידעו חברי הוועדה משהו על הטענות נגד האב נדאף כשדנו במועמדותו, הוא השיב: "התשובה הקצרה זה לא, והתשובה היותר ארוכה היא - פנה למשרד הרלבנטי אני לא עוסק בנושא".

"תפנה לדוברות הוועדה, אני לא רוצה לדבר בנושא", אמרה לנו נרדית מזרחי, נציגת ראש הממשלה בוועדה. "ההנחיה שקיבלתי היא שאני לא מגיבה", אמרה חברת הוועדה מרים פרץ. "קיבלתי הנחיה להפנות אתכם לדוברות של המשרד". גם האב נדאף עצמו סירב להתייחס היום לתחקיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת