שי שירזי, שחוסל בת"א, נטמן

מאות בני אדם השתתפו בהלווייתו של העבריין שחוסל אתמול בתל אביב. "הכי חשוב כרגע לתת כבוד", אמר אלעד אלפרון שנכח גם הוא במקום. מי שלא הורשה להגיע הוא אביו של שירזי, ריקו

שי שירזי

מאות בני אדם הגיעו היום (ראשון) ללוות את שי שירזי ז"ל, שחוסל אתמול בלילה בתל אביב, בדרכו האחרונה. בין היתר הגיעו למקום גם דרור ואלעד אלפרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכי חשוב כרגע לתת כבוד", אמר אלעד אלפרון. בנוסף, הגיעו למקום גם בני משפחת חרירי, ממשפחות הפשע הידועות באזור המשולש. "מאז שהוא השתחרר מהכלא נדמה היה שהוא זנח את עולם הפשע ובחר לעסוק בעולם העסקי הלגיטימי", אמר אחד מבני משפחת חרירי. "הוא ניתק מגע והתבודד. ככה התרשמנו שהוא בחר להתרחק מהפשע".

ריקו שירזי (עזרי עמרם, חדשות 2)

דמות נוספת שנכחה במקום הוא מאמן קבוצת בית"ר ירושלים, סלובודאן דראפיץ'. גם עורכי דינו של שירזי בעבר הגיעו למקום, נוסף לבני המשפחה וחברים.

רבים מתחו ביקורת על התנהלות שירות בתי הסוהר והיאחב"ל, שלא אפשרו לאביו של שירזי, ריקו, לצאת מבית הכלא כדי לנכוח בהלוויה. "זה תירוץ עלוב, כאילו שאנשים יבואו ויתנקשו בו", אמרו. "איך יכול להיות שלא נותנים לאבא להיפרד מהבן שלו?".

זירת החיסול, אמש (הלל מאיר/TPS)

שירזי נורה אמש סמוך לשעה 22:30, אז הוזעקו כוחות גדולים לזירת האירוע והבחינו ברכב בו ישב עם נוסע נוסף, שנפצע קל ברגליו. המשטרה פתחה במצוד אחר היורים.

בית משפט השלום בתל אביב אסר על פרסום כל פרט מפרטי החקירה, לרבות כל פרט שיש בו כדי לזהות חשודים. מדוברות המשטרה נמסר כי תיק החקירה ינוהל ביחידה הארצית של משטרת ישראל. בשנת 2010 נגזר על שי שירזי עונש מאסר של חמש שנים וחצי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע להריגתו של ארתור מטאייב במהלך קטטה על השליטה במועדוני הימורים בנתניה.