רצח שירזי: חשש מגל חיסולי נקמה

במשטרה חוששים שחיסולו של שי שירזי, בנו של ריקו, יצית מחדש מלחמה בין ארגוני הפשיעה. מקורבים למשפחה טענו כי הוא ניסה להתרחק מעולם הפשע, ופרקליטו הדגיש: "הוא אמר שאין לו סכסוכים, הוא לא חשש לחייו"

שי שירזי

במשטרה חוששים מנקמה ומהצתה של מלחמת ארגונים כתוצאה מחיסולו אמש (שבת) של שי שירזי, בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי. לארגון הפשיעה של שירזי יש סכסוך ארוך ימים עם משפחת אבוטבול מנתניה, אך בשנים האחרונות, בעקבות שקיעתה של משפחת אבוטבול, ישנם כיוונים רבים נוספים שעשויים להיות קשורים לחיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שי שירזי השתחרר מהכלא באוקטובר 2009 אחרי שריצה עונש של חמש שנות מאסר וחצי בגין הריגתו של ארתור מטייב בקטטה סביב מועדון הימורים. עם שחרורו, ערכו במשטרה הערכה בנוגע לגורמים עימם הוא עשוי לבוא חשבון. אך על פי מקורבים למשפחה, מאז שיחרורו הוא ניסה דווקא להתרחק מעולם הפשע.

עו"ד ג'קי סגרון, שייצג את שירזי והיה עימו בקשר הדוק, מספר לחדשות 2 Online כי המשפחה במשבר. "הם דיברו עם ריקו וזו קריסת מערכות טוטלית", אומר סגרון. "בשנים האחרונות הוא לא עוסק בשום דבר שנראה כמו פשע, הוא התרחק מעבריינים, הוא הקים עסקים בתחום המימון, הלוואות חוץ בנקאיות אבל באישור בנק ישראל ובשקיפות מול רשויות המס".

"אין לי שמץ של מושג מי רצה ברעתו", הוסיף הפרקליט. "מההיכרויות עם הפשיעה הישראלית הוא לא נטל חלק בסכסוכים החדשים בעולם הפשיעה. למרות משקעי העבר מול עבריינים אחרים, נכון לתקופה האחרונה ומפיו של שי לא היו לו סכסוכים. לראייה הוא לא חשש לחייו, הוא לא הסתובב עם שומרי ראש, גם אתמול, אני לא יודע לאן הוא נסע אבל הוא לא היה בחברת עבריינים".

ריקו שירזי (עזרי עמרם, חדשות 2)

גורם המעורה בעולם הפשע בנתניה מספר לחדשות 2 Online כי "זה היה צפוי, כולם ידעו שהוא על הכוונת, הוא נמצא בסכסוך חזק מאוד עם גורמים עברייניים  באזור השרון. שי לא היה מסתובב עם מאבטחים, לפעמים היה לו מישהו שבודק את המכונית, זו אחת הסיבות שהוא לא באו אליו עם מטען".

על החשש מנקמה אומר אותו גורם כי לא יהיה כל כך פשוט להוציא את החיסול לפועל בעת הזו. "כל העיניים עכשיו על ריקו, השב"ס היאחב"ל, הוא לא יכול לקרוץ מבלי שיפלו עליו, לא יתנו לו לזוז", הוא מציין. "גם לא נשארו לו הרבה אנשים בחוץ, הרבה אנשים שנקשרו בשמו בעבר הפכו להיות עצמאיים בשנים האחרונות".

שירזי נורה אמש סמוך לשעה 22:30, אז הוזעקו כוחות גדולים לזירת האירוע והבחינו ברכב בו ישב עם נוסע נוסף, שנפצע קל ברגליו. המשטרה פתחה במצוד אחר היורים.

בית משפט השלום בתל אביב אסר על פרסום כל פרט מפרטי החקירה, לרבות כל פרט שיש בו כדי לזהות חשודים. מדוברות המשטרה נמסר כי תיק החקירה ינוהל ביחידה הארצית של משטרת ישראל. בשנת 2010 נגזר על שי שירזי עונש מאסר של חמש שנים וחצי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע להריגתו של ארתור מטאייב במהלך קטטה על השליטה במועדוני הימורים בנתניה.

זירת החיסול, אמש (הלל מאיר/TPS)

שלמה שירזי, דודו של שי, אומר כי הוא חי חיים נורמטביים: "זה מצב קשה מאוד, אי אפשר לתאר את זה במילים זה האחיין הקטן השלי. מאז שהוא השתחרר מהכלא הוא חי חיים מאוד נורמטיביים. זאת ההפתעה שקיבלנו".

"אני לא חי את החיים האלה ולא יודע אם הוא היה מאוים ומה הוא חשב", ציין שלמה שירזי בריאיון לגלצ. "אח שלי בבית סוהר אני לא יודע אם הוא יודע או לא יודע. הוא שפוט 9 שנים ואני לא יודע מה עובר עליו אפילו".