רישיונו של רופא השיניים שנעלם עם כספי המטופלים יישלל?

תיק החקירה נגד ד"ר נתן שטיירמן אמנם נסגר, אך קובלנה שהוגשה נגדו עשויה להביא לשלילת רישיונו. משרד הבריאות טען כי שטיירמן, שהותיר חובות למאות לקוחות, עובדים וספקים, "הפקיר מטופלים ללא המשך טיפול שיקומי לאחר שכבר גבה מהם תמורה לטיפול". על פי דיווחים שונים, שטיירמן נמצא בימים אלה ברומניה

ברח עם הכסף - ויאבד את רישיונו? (חיים הלאג)

משרד הבריאות פתח בהליך של קובלנה משמעתית נגד ד"ר נתן שטיירמן, רופא שיניים מוכר שנחשד שנמלט לחו"ל והותיר אחריו מאות לקוחות, עובדים וספקים להם הוא חייב סכומי כסף גדולים, כך נודע לחדשות 2 Online. בסיום ההליך הזה רישיונו עלול להישלל. ביום שלישי נודע על סגירת החקירה הפלילית נגד שטיירמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקובלנה המשמעתית הוגשה על ידי המחלקה המשפטית של משרד הבריאות בגין התנהגות שאינה הולמת רופא שיניים. לטענת משרד הבריאות, הקובלנה הוגשה מכיוון "שהפקיר מטופלים ללא המשך טיפול שיקומי מורכב בתאגיד, זאת לאחר שכבר גבה מהם את התמורה בעבור הטיפול". ההליך נגד רופא השיניים טרם הסתיים, אך על פי הסעיף בפקודת רופאי השיניים, העונשים האפשריים נעים בין התראה ונזיפה לבין התלייה או ביטול הרישיון לעסוק בריפוי שיניים.

על פי דיווחים שונים, ד"ר שטיירמן נמצא ברומניה וייתכן שאף ממשיך לעסוק ברפואת שיניים. ממשרד הבריאות נמסר כי לא ידוע להם האם יש ברשותו רישיון לעסוק ברפואת שיניים בחו"ל. במידה ויוחלט בסיום הליך המשמעתי להתלות את רישיונו הישראלי, ייתכן שתישלח הודעה על כך לרשויות המתאימות בחו"ל.

למרות החובות - התיק נסגר. אילוסטרציה (רויטרס)

הכסף נעלם, התיק נסגר

לפני כשנה פורסמה לראשונה בחדשות 2 Online הידיעה על סגירתה המפתיעה של מרפאתו של ד"ר שטיירמן. הוא הותיר אחריו מאות לקוחות ששילמו מראש על טיפולים שמעולם לא קיבלו - ולאחר מן נעלם. לאחרונה נודע ל-144 המתלוננים כי במשטרה הוחלט לסגור את התיק נגדו.

מאז פרסום הפרשה החלו לזרום ליחידת ההונאה של מחוז תל אביב תלונות רבות אך המשטרה והפרקליטות החליטו לסגור את התיק בנימוק שהתלונות אינן מצדיקות את המשך החקירה. ההחלטה התקבלה מבלי שד"ר שטיירמן נחקר כלל, מכיוון שנמלט לחו"ל עוד קודם והקשר עמו נותק.

המתלוננים מעידים כי הנזק הכלכלי שנגרם להם הגיע לעתים עד לעשרות אלפי שקלים. "הוא כבר לא יחזור לכאן ואנחנו כבר לא נראה את הכסף בחזרה", אמר אליהו אקוניס, תושב תל אביב בן 70. ענת כץ סיפרה לחדשות 2 Online כי "הוא הספיק לעקור לי שלוש שיניים - עבודה בשווי 6,000 שקלים - ונעלם לי עם השאר. שמעתי שהוא נהנה שם ברומניה, אבל אנחנו נשארנו כאן עם החובות והנזקים".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.co.il