הצהרת תובע הוגשה נגד פיודור בייז'נרי

המשטרה הגיש הצהרת תובע נגד החשוד באונס ורצח של 4 נשים. ככל הנראה יוגש נגד החשוד כתב אישום בגין רצח של שתי נשים כבר בשבוע הבא

בייז'נרי בבית המשפט (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה האריך הבוקר (חמישי) בחמישה ימים נוספים את מעצרו של פיודור בייז'נרי, לאחר שחוקרי צוות החקירה המיוחד הארצי המנהל את הפרשה הגישו הצהרת תובע על כוונת פרקליטות מחוז חיפה להגיש נגדו כתבי אישום בגין רצח שתי נשים - בחיפה לפני שלוש שנים ובאשדוד לפני כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, נמשכת החקירה בחשד רצח שתי נשים נוספות בחיפה ובתל אביב - הגם שבשלב הזה לא התגבשה תשתית ראייתית שמאפשרת הגשת כתב אישום נגדו גם בתיקים האלה.

כשבועיים לאחר שחשפה המשטרה את החשדות נגד בייז'נרי ופנתה לציבור בבקשת סיוע, טרם התקבלו תלונות נגד החשוד באונס ורצח. בידי המשטרה הוכחות רק לשני תיקי רצח. בשני התיקים הנוספים שיוחסו לבייז'נרי אין עדיין התקדמות בחקירה שיכולה לאפשר הגשת כתב אישום, אך צוות החקירה הארצי ממשיך לפעול.

במשטרה ציפו כי חשיפת שמו ופרטיו של בייז'נרי יובילו לקבלת עדויות נוספות, אך בקשת הסיוע לא הובילה להתפתחות של ממש בחקירה ולא התקבלו עדויות למעשי תקיפה ועבירות מין שביצע בנשים אחרות.

פיודור בייז'נרי

ההתפתחות המשמעותית בפרשה, שהובילה למעצרו של בייז'נרי בחודש מרס, הייתה לאחר שנמצאה גופת אישה בדירה שעלתה באש באשדוד. גם שם סברו הכבאים כי הדליקה נגרמה מקצר, אך החוקרים מצאו בזירה דגימות DNA זהות לאלו שנמצאו על גופת הנרצחת בחיפה - שנים קודם לכן.

בדיון בהארכת מעצרו של פיודור בייז'נרי, החשוד באונס ורצח של 4 נשים, הציגו החוקרים ממצאים המצביעים על התקדמות משמעותית בחקירה. לטענת המשטרה, החומר שנאסף נגד בייז'נרי מספיק על מנת להעמידו לדין בגין רציחתן של שתיים מקורבנותיו לכאורה.