ספיר ניסני בביהמ"ש: אני לא אשמה

בית המשפט האריך את מעצרה של ספיר ניסני, העיתונאית החשודה בשפיכת שמן רותח על אמה. במהלך הדיון טען פרקליטה כי אחיותיה של ניסני העלילו עליה וכי החוקרים מנסים "לשבור את רוחה ולזעזע אותה"

ספיר ניסני, ארכיון (קשת)

נמשכת חקירת ספיר ניסני: בעוד העיתונאית החשודה בשפיכת שמן רותח על אמה מאשימה את אחיותיה, היום (שלישי) החליט בית משפט השלום מרכז להאריך את מעצרה של ניסני בת ה-24 בשבעה ימים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקורבן לא יכולה לדבר", אמרה נציגת המשטרה בדיון הארכת המעצר בבית המשפט. "היא מאושפזת במצב קשה, מונשמת ומורדמת. באמצעות המסמכים האחרונים שנותרו לנו מהקורבן בכתב ידה, אפשר בעיקר להתרשם מהמצב בבית ומהמסוכנות המידית של החשודה כלפי הקרבן".

"גם החשודה בעצמה חזרה על התכנים האלה, היא לא הכחישה ואף אישרה אותם בחקירתה מאתמול לגבי טיב היחסים, הידרדרות היחסים, עליות, מורדות, מורדות, עליות, עדויות של שכנים", הוסיפה נציגת המשטרה.

"איך זה יכול להיות שכתוצאה מנפילה בשוגג, מגיעים למצב כזה של גוף שהוא שרוף כמעט לגמרי, החל מהקרקפת שלו, כלפי מטה?", היא תהתה בפני השופטת. "לא הצגתי לה תמונה. שאלתי אותה (את ספיר ניסני) אם היא רוצה לראות, היא שמה ידיים על הפנים ואמרה 'אל תראי לי'. היא לא ראתה".

המשטרה טוענת: העלימה ראיות מהזירה (חדשות 2)

מנגד, פרקליטה של ניסני, עו"ד גיא עין-צבי, אמר כי "בית המשפט יבין שתכלית המעצר לצורכי החקירה היא אחת: פשוט לשבור את ספיר. אני משוחח איתה ארוכות, כל המטרה היא לזעזע אותה. בעימות אמרה לה האחות, נפלה לה האוזן ונפלו לה השפתיים. אני רוצה לדעת אם המשטרה עושה יד אחת עם קסם, האחות, ויש משקעים, ובית המשפט רואה אותם".

"אנחנו מצפים שלפני שמשחירים את פניה ומציגים אותה כמניפולטיבית, מציירת מציאות סובייקטיבית כלפי כולי עלמא, שיילכו ויבדקו את טענותיה של ספיר", הוא הוסיף. "בעבר היא נבדקה ולא נמצא שיש בה בעיה. שוברים את רוחה עד שיהיה ניצוץ של משהו להיאחז בו ולהגיד, 'הנה, היא מודה שעשתה את זה בכוונה'".

"אם היא רוצה להעלים ראיות, היא תקרא לפרמדיקים שיראו את הזירה?", תהה הפרקליט של ניסני. "דוח המז"פ לא מתיישב עם הטענה שהייתה שפיכה מכוונת".

אולם נשמע שהשופטת לא קיבלה את טענת פרקליטה של הצעירה החשודה. "הממצאים בזירה אינם מתיישבים עם גרסת החשודה, ואף ניתן לומר כי קיימות אינדיקציות לכך שמדובר היה בפעולה מכוונת", אמרה השופטת כרמית בן אליעזר. "ניתן להצביע על התקדמות מועטה ביותר, אם בכלל, בחיזוק החשד הסביר. אין צריך לומר כי המעשים בהם חשודה החשודה מלמדים על מסוכנות הנשקפת ממנה, והרקע הסבוך, המלמד גם על התנהגות אלימה בין בני המשפחה, והיחסים הטעונים ביניהם, אף הם מחזקים את המסוכנות הנשקפת מן החשודה".