גל הירש נחקר שוב באזהרה במשטרה

תא"ל במיל' ואיש העסקים גל הירש נחקר באזהרה במסגרת פרשה שנחקרת במדינה זרה בשיתוף משטרת ישראל. מלבד הירש נחקרו 4 בכירים נוספים. החשד: עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה. שניים מהחשודים שוחררו למעצר בית

גל הירש, ארכיון (פלאש 90 / יונתן סינדל)

פרסום ראשון - התפתחות בפרשה הבינלאומית שנקשרה לגל הירש: איש העסקים ותא"ל במיל' גל הירש נחקר היום (שלישי) במשטרה באזהרה. לצד הירש נחקרו ארבעה בני אדם נוספים בחשד לשוחד, מרמה והלבנת הון בחו"ל. הפרשה אליה נקשר שמו של הירש הייתה בין השיקולים לא למנותו למפכ"ל המשטרה - תפקיד אליו היה מועמד לפני כשנה. בתום החקירה שוחררו הירש ושני חשודים נוספים לביתם בתנאים מגבילים - בהם איסור יציאה מהארץ ואי יצירת קשר אחד עם השני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החמישה, בהם הירש, נחקרו באזהרה בגין חשד לביצוע עבירות מתן שוחד לעובד ציבור זר, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פקודת המסים על ידי מנהלים ועובדים בחברת אחזקות ישראלית וחברות הקשורות אליה.

על פי החשד, גורמים בחברתו של הירש ובחברות הקשורות עמה זכו במרמה בהסכמים לביצוע פרוייקטים בהיקפים כספיים נרחבים במדינה זרה, בתמורה לשוחד ששילמו לעובד ציבור באותה מדינה. כמו כן עלה חשד כי באחד מהפרוייקטים, קיבלו המעורבים במרמה תשלום בהיקף גדול מכפי התשלום שהיו זכאים לו.

חקירת הפרשה נמשכת (חדשות 2)

בין העצורים: איש עסקים בעל דרכון כפול

במסגרת החקירה נגבו עד כה עדויות ובוצעו חיפושים במשרדי החברות המעורבות לכאורה, וחלק מהמעורבים בפרשה - בהם הירש - נחקרו באזהרה. שניים מהחשודים גם נשלחו למעצר בית בתנאים מגבילים. החקירה החלה בעקבות חשד שעלה במסגרת שיתוף הפעולה הבינ"ל בין משטרת ישראל לרשויות האכיפה בעולם. החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה עם רשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

אחד הנחקרים בפרשה הוא מ', איש עסקים ישראלי: שוטרים פשטו הבוקר על ביתו ועצרו אותו לחקירה - משם נלקח למשרדי להב 433. על פי החשדות המיוחסים לו בשלב זה, מ' תיווך והעביר שוחד מהחברה של הירש לבכיר במדינה זרה.

מדובר באיש עסקים בעל דרכון כפול - ישראלי וזר: מ' עובד כאיש תיווך, ורוב עסקיו מתבצעים בחו"ל ובעיקר במזרח אירופה. הבוקר השוטרים הגיעו לביתו עם צו חיפוש, לקחו טלפונים, מחשבים ומסמכים - וביקשו ממנו להתלוות אליהם. כשמ' שאל מדוע, נאמר לו שהוא עצור לחקירה בחשד שהוא העביר שוחד מחברתו של גל הירש "דפנסיב שילד" לגורם בכיר במדינה זרה.

מתוך החקירה עולה שבשנת 2008 מ' העביר, בהוראת משרדי החברה של הירש, כסף לבכיר - בתמורה לכך שהחברה תזכה במכרז למכור מוצרים באותה מדינה.

עו"ד יעקב שקלאר (יח"צ)

פרקליטו של מ', עו"ד יעקב שקלאר, מסר לחדשות 2 Online: "מדובר בחשדות ראשוניים - אמנם חמורים אבל ראשוניים. מרשי משתף פעולה עם החוקרים בכל מה שידוע לו. זהו שלב מוקדם מדי להתייחס לחשדות - אך מרשי אומר שלא היו דברים מעולם". משעות הבוקר, מאז שפשטו על ביתו של מ', הוא נמצא בחקירה תחת אזהרה במשרדי להב 433.

עורכי דינו של הירש, נבות תל צור וטל שפירא, מסרו בתגובה כי הם רואים בחומרה רבה הדלפות מגמתיות מתוך חדרי החקירות וכי אין בכוונתם "להיגרר להתנהלות פסולה זו". עוד הוסיפו כי "גל הירש דוחה בתוקף כל חשד המופנה כלפיו, הוא בטוח בניקיון כפיו וקורא לכבד את החקירה ולהביא לסיומה המהיר".

עורכי דינו של איש העסקים מ', דרור ארד-אילון וגיא זאבי, מסרו: "תמוה ומקומם כי לאחר קביעות ברורות של טריבונליים בינלאומיים, בוחרת דווקא משטרת ישראל לקחת חלק בהליך נפסד של ממשלה זרה ולהצטרף לרדיפה הפוליטית נגד מרשנו. מ' פנה בעניין זה לפני מספר שבועות לשרת המשפטים וליועץ המשפטי לממשלה, ואנו משוכנעים שבסופו של דבר תגבר התבונה וגם עניין זה יסתיים בלא כלום".

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.