נסגר התיק נגד רופא השיניים שנעלם עם הכסף

144 לקוחות של ד"ר נתן שטיירמן נותרו המומים ואובדי עצות לאחר ששילמו אלפי שקלים על טיפולים וגילו יום בהיר אחד שרופא השיניים נעלם והמרפאה ננעלה. כעת, כשנה לאחר שהסיפור נחשף לראשונה בחדשות 2 Online, מתברר כי המשטרה החליטה לסגור נגדו את התיק. המתלוננים זועמים ומיואשים: "אם המשטרה לא תטפל בזה אז מי יטפל?"

לאן נעלם ד"ר נתן שטיירמן? (חיים הלאג)

לפני כשנה פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי ד"ר נתן שטיירמן, רופא שיניים מוכר מאזור המרכז, סגר את מרפאתו במפתיע, הותיר אחריו מאות לקוחות ששילמו מראש עם טיפולים שמעולם לא קיבלו - ונעלם. לאחרונה נודע ל-144 המתלוננים נגד רופא השיניים כי במשטרה הוחלט לסגור את התיק נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז פרסום הפרשה החלו לזרום ליחידת ההונאה של מחוז תל אביב תלונות רבות, שם הוחלט לפתוח בחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עם זאת, במשטרה ובפרקליטות הוחלט לסגור את התיק והודיעו למטופלים ההמומים והזועמים שתלונתם אינה מצדיקה המשך חקירה. ההחלטה התקבלה מבלי שהרופא נחקר כלל, מכיוון שנמלט לחו"ל והקשר עמו נותק.

"הוא לקח לי 35 אלף שקל ונעלם", סיפר לנו חיים הלאג, תושב הרצליה בן 69 שעדיין סובל מהמצב שאליו הגיע כתוצאה מהפסקת הטיפול באמצע. "בכל חודש יורד לי צ'ק על סך 700 שקל ואני לא יכול לעצור את זה. אני חי על קצבת ביטוח לאומי של 2,100 שקל, אין לי שום דרך להמשיך את הטיפול ואני בקושי יכול ללעוס היום. מאוד הופתעתי שהחליטו לסגור את התיק, הם פשוט לא חקרו את זה כמו שצריך. אם המשטרה לא תטפל בזה אז מי יטפל?".

"אין לנו למי לפנות"

"זה אבסורד, יש לי 120 שמות של אנשים שנפגעו פיזית וכלכלית מהאדם הזה", אומרת אורנה סידי, תושבת טבעון שנפגעה גם היא מהיעלמותו של הרופא וריכזה סביבה עשרות מתלוננים נוספים. "לא ייתכן שיום אחד מחליטים לסגור את התיק מבלי לחקור עד הסוף".

"לא רק שלקחו לנו עשרות אלפי שקלים, הרבה מאיתנו נאלצו להמשיך את הטיפול במקום אחר ולשלם הון תועפות כדי לתקן את הנזק שהוא גרם", היא אומרת. "במקרה שלי נאלצתי לשלם בין 80 ל-90 אלף שקל מעבר לכסף שאיבדתי".

ד"ר שטיירמן ניהל מרפאות שיניים משגשגות והתמחה בטיפולים בעלי סיכון גבוה. על פי דיווחים שונים הוא נמלט לרומניה ושם הוא ממשיך לעסוק בתחום. "מאז שהוא נעלם לא הצלחנו ליצור איתו קשר ואין אף אחד שאנחנו יכולים לפנות אליו", אומר אליהו אקוניס, תושב תל אביב בן 70.

"הוא כבר לא יחזור לכאן ואנחנו כבר לא נראה את הכסף בחזרה", הוא אומר. "למזלי הצלחתי להציל 14 אלף מתוך 70 אלף ששילמתי אבל אני משוכנע ששאר הכסף ירד לטמיון. הוא השאיר אותי באמצע הטיפול. יש לי ארבע שיניים מברזל, ארבעה שתלים בתוך הלסת שטרם הושלמו וצריך לעקור לי שלוש שיניים. כשאני ניגש למקומות אחרים כדי לסיים את הטיפול אני מקבל הצעות מחיר של עשרות אלפי שקלים. אין לי איך לגייס את הכסף הזה פעם נוספת".

הקליניקה הסגורה של ד"ר שטיירמן (חדשות 2)

"הוא מטייל ואנחנו נשארנו עם חובות"

גם ענת כץ הצליחה לחסום את כרטיס האשראי שלה ובכך יצאה "בזול", עם נזק של 40 אלף שקלים. "הוא הספיק לעקור לי שלוש שיניים - עבודה בשווי 6,000 שקל - ונעלם לי עם השאר. שמעתי שהוא נהנה שם ברומניה, מטייל לו, ואנחנו נשארנו כאן עם החובות והנזקים".

לא רק מטופלים השאיר אחריו ד"ר שטיירמן, אלא גם עובדים וספקים שיום אחד פשוט מצאו את דלת המרפאה נעולה. אבנר עבדה מחברת א.א. מדיקל סיפק לו ציוד דנטלי במשך שנים. זמן קצר לפני היעלמותו הוא השאיר לו ציוד מקצועי בשווי עשרת אלפים שקלים ומאז לא שמע ממנו יותר.

"לדעתי הוא הכין את הקרקע חצי שנה קודם", הוא אומר. "הוא היה נוסע הלוך ושוב לרומניה אבל אף אחד לא העלה בדעתו שהוא מתכנן להשאיר את כולם ככה. אין לי שום כתובת לפנות אליה ובמשטרה לא עשו כלום. יש לו כאן קרובי משפחה, אז שיחקרו אותם, שילחצו עליהם".

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה כי התיק הועבר לפרקליטות ושם הוחלט על סגירתו. מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) נמסר בתגובה: ״ד״ר שטיירמן נמצא בחו״ל ולכן לא נחקר. לא נמצאו ראיות מספיקות בכדי לבקש את הסגרתו לצורך חקירה ולכן התיק נסגר. חלק מהמתלוננים הגישו ערר על החלטת הסגירה והעררים ייבחנו כמקובל".

את תגובתו של ד"ר שטיירמן לא ניתן היה להשיג.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.co.il