מטעני חבלה - במעונות הסטודנטים

מאות שוטרים פשטו על על בתי 18 חשודים בסחר באמל"ח, ובהם חייל וסטודנטית. לפי החשד, הצעירה הסתירה בחדרה במעונות של אחת המכללות בדרום מטענים שנועדו להגיע לארגוני פשע. חלק מכלי הנשק נמצאו בעריסת תינוק

כלי הנשק שנתפסו (דוברות המשטרה)

חייל בשירות סדיר, סטודנטית ו-16 בני אדם נוספים נעצרו הלילה (שלישי) בחשד שהיו חלק מרשת סחר באמצעי לחימה באזור הדרום. הסטודנטית, על פי החשד, השתמשה בחדרה שבמעונות הסטודנטים כתחנת מעבר למטעני חבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי אמצעי הלחימה יועדו להגיע אל ארגוני פשיעה. בתום פעילות מודיעינית שנמשכה כחודש ביחידה המרכזית של המשטרה, ואיסוף ראיות, נעצרו החשודים, מכל רחבי הארץ.

מאות בלשים ושוטרים פשטו הלילה על בתיהם של 18 החשודים בסחר באמצעי לחימה בלתי חוקיים, כלי נשק ומטעני חבלה, וסחר בסמים מסוכנים.

חוליית סחר באמל"ח נחשפה (דוברות המשטרה)

תוך כדי פעילות זאת נחשפה חוליית סחר באמל"ח שפעלה מהערים רהט ושדרות. על פי החשד, חברי החוליה הפעילו שתי צעירות תושבות שדרות, כשאחת מהן סטודנטית במכללה בדרום. על פי החשד היא השתמשה בחדרה שבמעונות הסטודנטים על מנת להסליק שם מטעני חבלה טרם העברתם לגורמים פלילים.

עוד נחשף כי הנשקים מסוג "קארל-גוסטב" אותם השיגה החוליה נקנו מסוחרי אמל"ח תושבי כפר קאסם וחברון, ולצורך העברתם השתמש אחד מחברי החוליה, תושב שדרות, בעריסת תינוק. לאחר מעצרם הלילה, הועברו החשודים לחקירה ובמהלך היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בבית המשפט.